Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Новий подарунок українцям зробили наші судді, яких усе ніяк не реформують. Знаменитий колядник колишній голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич був звільнений з місця ув’язнення за рішенням Оболонського районного суду Києва.

Так, це той самий персонаж, у якого вилучили купу грошей прямо в робочому кабінеті. Той самий, який пояснював, що так прийнято — засівати баксами новий робочий кабінет. Той, який «нікого не здав» і, на загальну думку, ніколи не повинен був вийти на свободу, — своє вже відсидів.

Почекаємо трохи, він ще й на роботі поновиться. А чому ні? Зв’язки залишилися, гроші, швидше за все, теж не всі знайшли. Каста своїх не кидає. Банкова не заперечує проти такої кругової поруки. Тотальне очищення системи скасували, пославшись на висновок Венеціанської комісії. Усе в порядку?

Що стосується юридичної складової цього рішення, то вона не витримує жодної критики.

Суд зарахував засудженому три роки, проведені в СІЗО під час попереднього ув’язнення, як шість років основного покарання. І таким чином Зварич відбув свій 10-річний в’язничний термін. Підставою для такого перерахунку став «закон Савченко», ухвалений зовсім недавно. Зазвичай закони зворотньої сили не мають, але для Зварича зробили виняток.

Створили прецедент. Що має дуже цікаву перспективу.

Якщо закони мають зворотну силу і завтра Верховна Рада проголосує поправки до Кримінільного кодексу про те, що за хабар суддя повинен сидіти довічно без варіантів — в Оболонського суду будуть всі підстави повернути колядника за ґрати назавжди.

Якщо, звісно, закон застосовувати не вибірково.

Але краще все-таки знехтувати думкою Венеціанської комісії і поміняти 100% суддів на нових. Можна навіть референдум провести — результат передбачуваний.

Зрештою, основний носій влади в Україні народ, а не Венеціанська комісія. Чи ми щось пропустили?

От що нам із ними робити? Реально у нас немає шансів із цим зашморгом на шиї побудувати успішну державу. Ні. Так що вибір простий: схвалення комісії або успішна країна з нормальними судами.

Суддя Ігор Зварич звільнився із в'язниці й повернувся до Львова
Суддя Ігор Зварич звільнився із в’язниці й повернувся до Львова

P.S. Новина навздогін до інформації про Зварича, що вийшов на свободу. Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді начальника Державної автоінспекції МВС Анатолія Сіренка, усуненого за законом «Про очищення влади». Ось така фігня, малята. А звільняти всіх суддів ми не будемо — ми повільно і ретельно перевірятимемо кожного. Цим займеться спеціальна комісія із суддів…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ