суддя Лазюк, Добкін, Кернес
На хабарі попався суддя Лазюк з Дзержинського райсуду Харкова, близький до Добкіна та Кернеса

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) спільно з працівниками Служби безпеки України 21 січня 2016 року викрили суддю одного з районних судів міста Харків на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 800 доларів США, повідомляється на офіційному сайті Бюро.

Посадовець вимагав та отримав вказані кошти за ухвалення на користь особи рішень у цивільній справі про примусове виселення мешканців із житлового приміщення. Слідчі дії тривають. Відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

1«Окрім резонансних справ, у фокусі Національного антикорупційного бюро – очищення від корупції судової гілки влади. Упевнений, для корупціонерів не має бути виключення, про яку б суму хабара не йшлося», – зауважив перший заступник директора НАБУ Ґізо Уґлава.

Згідно з законом «Про Національне антикорупційне бюро України» до підслідності НАБУ відносяться кримінальні корупційні правопорушення, вчинені державними чиновниками І-ІІ категорії та суддями.

Як уточнює прес-центр СБ України, цей «служитель Феміди» систематично отримував кошти від місцевих мешканців за винесення на їхню користь судових рішень.

Джерело, близьке до правоохоронних органів, повідомило, що йдеться про суддю Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка. Він розглядав низку резонансних справ, зокрема, про вибухи в супермаркетах «Сільпо» і «Юсі» у 2006 році (обвинувачувані засуджені до семи років позбавлення волі).

Він також відхилив позов міської прокуратури про визнання незаконним рішення Харківської міськради щодо присвоєння російській мові на території міста статусу регіональної.

У 2008 році Лазюк розглядав адмінпротоколи за статтею «Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях без мети збуту» щодо міського голови Харкова Михайла Добкіна й секретаря міськради Геннадія Кернеса й визнав обох невинними.

2010 року йому було присуджено антипремію «Золотий Будяк» в номінації «За порушення права на мирний протест під час захисту громадськістю Харківського міського парку імені Горького».

26 червня 2014 року, тобто вже після перемоги Революції Гідності, суддя Лазюк засудив трьох активістів місцевого Євромайдана до виправних робіт за скандування відомої пісні «Путін – х**ло».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ