Держархбудінспекція наказом від 28 липня анулювана дозвіл на виконання будівельних робіт

Кияни, які понад два роки борються проти грандіозного будівництва упритул до Голосіївського лісу та озера Дідорівка в Києві, нарешті домоглися скасування дозволу на зведення ЖК «Берген» по вулиці Потєхіна. Відповідне рішення ухвалила Державна архітектурно-будівельна інспекція. Про це повідомляє об’єднання громадян «Вартові Голосієва» на сторінці у Facebook.

«Наказом Держархбудінспекції від 28 липня анулювано дозвіл на виконання будівельних робіт від 26.11.2015 № ІУ 115153300647 на об’єкт «Комплексна забудова території (будівництво житлових будинків, об’єктів обслуговування житлових будинків по вул. Полковника Потєхіна, 9 у Голосіївському районі Києва», – йдеться в повідомленні.

7 серпня активісти повідомили, що на підтримку забудовника вивели кілька десятків поліцейських. Правоохоронці утворили «живий коридор», щоби відтіснити місцевих жителів з дороги і пропустити техніку на скандальне будівництво.

Тепер «Вартові Голосієва» вимагають від МВС та Нацполіції пояснити, на яких підставах підрозділи Національної поліції з 2 по 8 забезпечували проїзд будівельної техніки комерційної фірми на комерційне незаконне будівництво в той час, коли ДАБІ вже офіційно скасував дозвіл на це будівництво.

«Хто особисто дав наказ поліцейському спецпідрозділу «прикривати» незаконне будівництво? Яке покарання буде застосовано до цієї посадової особи?» – цікавляться активісти.

Як відомо, СБУ надала можливість будувати на державних землях оборони комерційне житло. На місці військової частини планують звести квартал з 13 будинків (частина з них у 27-поверхів). З 3269 квартир, побудованих в житловому комплексі «Bergen», тільки 327 планується віддати замовнику – СБУ, решта – призначені для комерційного продажу.

ЗМІ повідомляли, що будівництво на вулиці Потєхіна, 9 створює серйозні екологічні ризики для Голосіївського лісу. Зокрема, за даними вчених, посилене антропогенне навантаження на екосистеми лісу призводить до скорочення і фрагментації популяцій всіх обстежених рідкісних видів рослин.

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.