До незаконної діяльності причетний працівник структурного підрозділу Державної міграційної служби

Столична прокуратура повідомила про підозру 40-річному жителю Києва в сприянні легалізації в Україні п’ятьох громадян Росії, які перебували в міжнародному розшуку. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

«Встановлено, що громадяни Російської Федерації, які перебували міжнародному розшуку за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зверталися до вказаного громадянина з метою отримання підроблених документів, які б стали підставою для отримання громадянства України, зокрема, документів про начебто проживання на території України їхніх родичів», – йдеться у повідомленні.

Після отримання українського громадянства вказані особи за сприяння підозрюваного укладали фіктивні шлюби з громадянками України. При цьому для пришвидшення процесу реєстрації шлюбу до територіальних відділів РАГСів надавалися підроблені довідки про нібито вагітність цих жінок. У подальшому упродовж місяця шлюб розривався, а розшукувані особи залишалися на прізвищах фіктивних дружин.

Серед осіб, що набули в такий спосіб громадянство, були екс-начальник управління організації матеріально-технічного забезпечення Міністерства внутрішніх справ Росії, помічник заступника міністра МВС Росії й інші особи.

Дії підозрюваного кваліфіковані за ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів і бланків, їх збут, використання підроблених документів) і ст. 332 (незаконне переправляння осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу.

Крім того, у рамках розслідування встановлена й доведена причетність до незаконної діяльності працівника структурного підрозділу Державної міграційної служби, що сприяв легалізації розшукуваних осіб. Суд визнав чиновника винним за ст. 366 (службова підробка) і ч.5 ст. 27 (види співучасників) ст. 358 Кримінального кодексу.

Матеріали про можливу причетність до злочину інших службовців Міграційної служби виділені в окреме кримінальне провадження.