Киянину загрожує 10 років за мітинг у підтримку «Рівненської народної республіки».

Прокуратура Рівненщини повідомила про підозру мешканцю Києва, який організував у Рівному мітинг в підтримку «Рівненської народної республіки». Про це УНН повідомили у прес-службі прокуратури Рівненської області.

«Підозрюваний організував спробу проведення 10.05.2017 несанкціонованого мітингу в м. Рівне, на якому, із залученням за винагороду групи осіб (в тому числі так званих «стрімерів»), намагався вчинити дії, спрямовані на посягання територіальної цілісності і недоторканості України шляхом здійснення публічних закликів та розповсюдження матеріалів із закликами щодо таких дій», – ідеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що хоча «псевдо акцію» було одразу припинено правоохоронцями спільно із місцевими активістами, дану подію того ж дня було використано низкою російських ЗМІ для формування у громадян негативної думки та ставлення до України, зокрема до її державних структур (наприклад, під заголовками «Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно»).

В учасників акції вилучено плакати та листівки під гаслами «Ровенская Республика», «Бурштин – надбання Рівненської народної республіки» тощо.

За ініціативи прокуратури до підозрюваного суд застосував запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.

У відповідному кримінальному провадженні триває досудове розслідування з метою з’ясування усіх обставин тяжкого злочину та скерування обвинувального акту до суду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ