Бунти в супермаркетах
Бунти в супермаркетах

Кілька десятків людей безкоштовно їли продукти в одному із супермаркетів. У такий спосіб активісти символічно виступили проти змови низки мереж супермаркетів, які завищують ціни на продукти, повідомляє Рідний Київ.

Перший тур акції відбувся вихідними у супермаркеті «Фора» біля станції метро «Чернігівська». Близько 35 осіб зайшли у магазин і просто почали їсти продукти з прилавків. Трохи згодом приїхали міліціонери, які склали протокол на «голодних» киян за групове хуліганство. Втім, нікого не затримали. Варто додати, що акція була погоджена з міською владою.

За словами активістів, акція «Голодний бунт» покликана звернути увагу на те, що мережі супермаркетів ігнорують рішення Антимонопольного комітету, який визнав магазини винними у картельній змові, що призвело до зменшення конкуренції на цьому ринку і, як наслідок, до підвищення цін на продукти.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України оштрафував великі торгові мережі «Сільпо», «Фора», «Фуршет», «Велика кишеня», «Еко Маркет», «Караван», «Білла», «Новус», «Спар», «Бімаркет», «Метро» і компанію Аснільсен Юкрейн на 203,6 млн. грн. за картельну змову. Але супермаркети не поспішають виплачувати ці штрафи і взагалі не хочуть визнавати своєї провини. Тепер активісти обіцяють влаштовувати «Голодні бунти» регулярно і вимагають у мера Києва створити спецкомісію, яка вирішить як можна знизити ціни у магазинах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ