Ажіотаж пов’язаний із передноворічними покупками

Напередодні новорічних та різдвяних свят мешканці столиці забрали всю готівку з банкоматів міста. Кияни повідомляють про перебої в роботі банкоматів «ПриватБанку», «Ощадбанку» і «Укрексімбанку». Про це іниормує Страна.ua.

Вранці 28 грудня очевидці повідомили про повальну відсутність грошей у банкоматах на Академмістечку.

27 грудня важко було зняти кошти і в центрі Києва – на вул. Саксаганського, Льва Толстого і Леонтовича. Також кияни повідомили, що порожніми були банкомати в районі метро «Чернігівська».

У прес-службі «ПриватБанку» заявили, що це може бути пов’язано з новорічним ажіотажем. Перед святами людям видають зарплату, яку вони одразу ж переводять у готівку для передсвяткових покупок.

Нагадаємо, Національний банк встановив графік роботи банків на новорічні свята та Різдво.

У період з 30 грудня 2017 до 8 січня 2018 включно банки повинні забезпечити безперебійну роботу банкоматів, підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів.

1 і 8 січня 2018 СЕП, система електронної пошти Національного банку, депозитарій Національного банку, система СЕРТИФ, система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку, система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України «КредІнфо2», автоматизована інформаційна система «Реєстр договорів з нерезидентами 2» не працюють.

2 січня 2018 банки працюватимуть без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов’язаних із початком нового звітного року. Міжбанківські перекази коштів через СЕП у цей день будуть здійснюватися.

3-5 та 9 січня 2018 СЕП і банківська система України працюють в звичайному режимі.

З 29 грудня 2017 до 3 січня 2018 включно буде діяти офіційний курс гривні до іноземних валют і банківських металів, установлений Національним банком України від 28 грудня 2017.