На табличці будівлі на Андріївському узвозі йдеться лише про кошти корпорації на реконструкцію театру

Бюджет столиці виділив на реконструкцію Театру на Подолі втричі більше грошей, ніж корпорація «Roshen». Про це йдеться в журналістському розслідуванні програми Схеми.

Театр з’явився в 1992 році.

«У зв’язку з подіями, що відбулися під час проведення масових акцій громадянського протесту в 2013-2014 роках, інформацію про фінансування з бюджету міста Києва об’єктів капітального будівництва до 2014 року в департаменті фінансів втрачено», – йдеться у відповіді департаменту фінансів Київської міської адміністрації на запит Радіо Свобода.

Тому аналізували дані бюджетних коштів з 2000 по 2015 рік з урахуванням зміни курсу долара. Виявилося, що ця сума втричі перевищує внесок Roshen розміром 174 мільйони гривень.

Упродовж 15 років на реконструкцію театру в бюджеті закладалися різні суми. Найменше в 2014-му – 434,6 тис. гривень, найбільше в 2006-му – 35 мільйонів. Загальна сума з 2000 по 2015 роки становить 103,75 мільйона гривень. А це всього на третину менше за 174 мільйони заявленого меценатського внеску «Roshen». У доларовому еквіваленті, з урахуванням зміни курсу, упродовж періоду фінансування театру з бюджету Києва спрямували 17,61 мільйона доларів. Внесок «Roshen» склав 6,8 мільйона доларів.

Проте, зауважують журналісти, на табличці будівлі на Андріївському узвозі йдеться лише про кошти корпорації, що їх витратили на реконструкцію театру.

Як відомо, 29 листопада 2016 року на Андріївському узвозі презентували нову будівлю Київського драматичного театру на Подолі. Новий фасад викликав обурення у киян. Будівлю іменували «саркофагом» та крематорієм».Тоді ж на сайті Київради була зареєстрована петиція про відновлення історичного вигляду театру. Ініціатива зібрала понад 10 тисяч голосів. А четверо столичних архітекторів безкоштовно розробили альтернативний проект будівлі театруна Подолі.

Представники «Громади Андріївського узвозу» активно боролися за знесення будівлі, вважаючи, що вона псує зовнішній вигляд історичної частини Києва.  Однак 29 вересня 2017 року Держархбудінспекція України прийняла в експлуатацію будівлю театру на Подолі. 27 вересня до ДАБІ прийшов позитивний висновок Української державної будівельної експертизи щодо цієї будівлі, а 28 вересня туди виїжджав інспектор ДАБІ.

9 жовтня 2017 року на Андріївському узвозі в столиці таки відбулося урочисте відкриття оновленого Театру на Подолі, який викликав неоднозначну реакцію у киян та експертів.