миротворча місія на Донбасі
Київ хоче домогтися розгляду можливого розгортання миротворчої місії на Донбасі

Київ хоче домогтися розгляду питання про можливе розгортання миротворчої місії на Донбасі. Про це заявив новий постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, пише Апостроф.

«У нас є певний план дій, і ми знаємо, що будемо робити в першу чергу. Так чи інакше, це буде пов’язано з ситуацією на Донбасі. А саме – в контексті можливого розгортання миротворчої місії на сході України. Як ви знаєте, поки що ця ініціатива блокується Росією. Але ми будемо намагатися знайти підходи, щоби вирішити дане питання», – зазначив він.

При цьому Єльченко повідомив, що переговорний процес в ООН з цього приводу ще не почався. «Навіть якщо нам вдасться домогтися згоди на розгляд цієї теми в рамках Ради Безпеки, нам потрібно буде пройти ще дуже довгий шлях», – заявив постпред.

«Від початку переговорів до розгортання місії, як показує практика ООН, проходять місяці. Тож, цей процес буде довгим. Для початку нам необхідно хоча б запустити переговорний процес з цього питання в рамках ООН», – додав він.

Як відомо, з 1 січня Україна стала непостійним членом Радбезу ООН. Нагадаємо, у жовтні на засіданні Генасамблеї ООН Україну було обрано одним із 5 непостійних членів Ради безпеки ООН. За Україну проголосували 177 країн із 118 необхідних.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ