забруднення повітря
Смог у Києві: ДержНС проведе повітряну розвідку

Зранку 27 серпня Держслужба із надзвичайних ситуацій провела повітряну розвідку із залученням гвинтокрила, щоби остаточно з’ясувати причину неприємного запаху та смогу, що охопили столицю увечері 26 серпня. Про це повідомляє сайт Держслужби з надзвичайних ситуацій у Київській області.

Попередньо причиною задимлення називають тління торфовищ у районі міст Буча та Ірпінь Київської області. «Оперативна група здійснює об’їзд районів можливого тління торфовищ. До пошуку місць можливого тління торфовищ залучено сили і засоби ДСНС України та місцевих органів влади», – йдеться в повідомленні.

Водночас, Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської адміністрації у зв’язку зі смогом рекомендують закривати вікна у квартирах, здійснювати провітрювання приміщень у вечірній та нічний час. Також мешканцям радять обмежити прогулянки дітей, а в разі необхідності використовувати вологі пов’язки для захисту органів дихання. «Рекомендовано звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок. Рекомендується вживати кисломолочні продукти, підсолену та лужну воду. Обмежте вживання солодкої газованої води», – наголосили у КМДА.

У разі посилення запаху гарі, рекомендується надягати захисні маски, а віконні та дверні пройми завішувати вологою тканиною (простирадлами, марлею). Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергіями.

У приміщеннях варто проводити вологе прибирання, як мінімум раз на день, а самим мешканцям декілька разів на день приймати душ, часто промивати ніс і горло морською водою, фізіологічним розчином.

«У їжі перевагу надавайте фруктам і овочам, іншим стравам, багатим на мінеральні речовини. Не вживайте алкоголь. Обмежте себе в курінні. У разі погіршення стану здоров’я, негайно звертатись до лікарських установ», – порадили у КМДА.

Нагадаю, увечері 26 серпня столицю накрив смог у зв’язку з горінням трави і торф’яників в області.

Інформаційний Акцент

1 КОМЕНТАР

  1. ну то что горят эти торфяники с весны, то это такое, а тут киеф накрыло, ай беда какая ….. люди в Ирпене и Буче, Гостомеле уже привыкли к этой воне.

Comments are closed.