Порошенко написав листа Варфоломію I

Президент Петро Порошенко особисто попросив Вселенського патріарха Варфоломія I надати автокефалію українській православній церкві, повідомляє Еспресо.TV.

«Я особисто написав листа Варфоломію I. Нехай нас почує і керівництво Вселенської патріархії. Хочу звернути увагу Його Святості на серйозність наших намірів і на проблему, яка існує з 1991 року», – заявив Порошенко під час звернення до парламентарів 7 вересня.

За його словами, Україна має право на власну помісну церкву і буде боротися за це.

Нагадаємо, у червні 2016 року Верховна Рада звернулася до Вселенського патріарха Варфоломія І з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні. Рада просила патріарха визнати недійсним томос 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Москві, оскільки він був ухвалений з порушенням священних канонів православної церкви.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2017 року вперше з початку моніторингу Центром Разумкова число прихильників УПЦ Київського патріархату вдвічі перевищило число вірних УПЦ Московського патріархату: 27% проти 12% серед усіх опитаних.

Згідно з іншим опитуванням Центру Разумкова, 29% наших співвітчизників вважають, що православні України мають згуртуватися навколо УПЦ Київського патріархату.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ