Газова плита не могла бути джерелом вибуху або витоку газу, стверджують у компанії

Вибух у столичному будинку по вулиці Бурмистенка, 12 міг спричинити сторонній газовий балон, вибухівка або спроба мешканки вчинити самогубство. Такі версії інциденту висунули в ПАТ «Київгаз».

«Найбільш вірогідною є одна з наступних версій: предметом вибуху міг стати сторонній газовий балон або вибухівка; мешканка квартири могла вчинити самогубство», – йдеться в повідомленні компанії на сторінці у Facebook.

Як зазначають у ПАТ, представники «Київгазу» провели попередній огляд газового обладнання у квартирі і встановили, що газова плита не могла бути джерелом вибуху або витоку газу.

«Важливо розуміти, що вибухонебезпечну суміш утворює концентрація природного газу на рівні від 5 до 15 відсотків за обсягом в суміші з повітрям», – йдеться в повідомленні.

Щоб у подібній квартирі створити вибухонебезпечну концентрацію необхідно мінімум 4 години наповнювати приміщення газом, використовуючи для цього всі газові конфорки та духовку, які працюватимуть на повну потужність. Крім того, приміщення має бути повністю закрите та знаходитись у герметичному стані.

«Квартиру, яка стала епіцентром події, було облаштовано дерев’яними вікнами, які не здатні забезпечити повну герметичність, що майже унеможливлює вірогідність вибуху», – повідомили у «Київгазі».

Нагадаємо, 26 липня пролунав вибух на першому поверсі в будинку на вул. Бурмистенка, 12 у Києві. Потужність вибуху була дуже високою – скло з вікон розлетілось на відстань в 10 метрів. Як зазначають у ДСНС, загинула жінка літнього віку.

Попередньою причиною вибуху в житловому будинку в Голосіївському районі Києва називали витік побутового газу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ