Депутат Святослав Кутняк вже подав проект рішення про відмову у поновленні договорів оренди

Постійна Комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування за сприяння депутата Дмитра Банаса незаконно продовжила два договори оренди ділянок на вулиці Половецькій, 25/27-29 у Києві для будівництва нібито торгового представництва Республіки Таджикистан. Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат Київради Святослав Кутняк.

«На перший погляд – цілком позитивне рішення, інвестиції, налагодження співробітництва у торговій сфері. Але ні. Насправді на двох земельних ділянках збудують житловий комплекс (згідно містобудівних умов 20 і більше поверхів) з офісними приміщеннями і паркінґом. А десь у межах цієї споруди буде торгове представництво. Тобто гарний привід отримати землю під забудову в центрі Києва, на горбистій Татарці, де будь-яка нова забудова спричиняє ризик дестабілізації стану ґрунтів і руйнування старіших будинків які знаходяться в метрах від забудови», – пише він.

За словами Кутняка, подовження договорів оренди є незаконним.

«Забудовник уклав договір оренди ще у 2007-му році, продовжив у 2013, користуючись правом переважним правом на укладення договору. За цей час на ділянці так нічого не збудували, що вказує на недоцільність продовження договору. В той же час, згідно із законом «Про оренду землі», орендар має повідомити орендодавця щодо продовження договору за 1 місяць до закінчення строку оренди. Торгове представництво не повідомило Київраду про свої наміри – отже втратило переважне право на продовження оренди ділянок. Тепер вони претендують на них у загальному порядку і лише Київрада, а не постійна комісія, може продовжити договір оренди», – наголошує депутат.

На думку Кутняка, договір про оренду взагалі не варто продовжувати: «Бо на ділянках розташоване майно мешканців навколишніх будинків, а громада яка проживає в метрах від будівництва неодноразово виступала і виступає проти забудови, а зовсім поряд ще розташована 139-та школа».

Дмитро Банас, депутат від Шевченківського району, не голосував за це рішення під час засідання комісії, щоби уникнути звинувачень виборців, наголошує Кутняк.

«Але в чому його вина: комісія створила робочу групу для вирішення питання з торговим представництвом, більшість якої – члени «БПП», однопартійці Банаса, який же і очолив робочу групу. Він міг спокійно вирішити конфлікт на користь місцевих мешканців, але двічі засідання групи провалились, бо «не вистачило кворуму», а Банас клопотав про розгляд питання комісією з питань містобудування. Так він працює у Київраді, а на чергових виборах знову спробує купити виборців роздачею меду», – йдеться у повідомленні.

«І що найсмішніше – голова комісії прямо каже представникам торгового представництва, що вони там нічого не збудують, бо …. на окрузі є «активний депутат», – резюмував Кутняк та наголосив, що вже подав проект рішення про відмову у поновленні договорів оренди, а до мера столиці Віталія Кличка – звернення з вимогою не підписувати додаткову угоду про подовження договорів оренди.

Постійна Комісія Київрада з питань містобудування, архітектури та землекористування за сприяння депутата Дмитра Банаса незаконно продовжила два договори оренди ділянок на Половецькій, 25/27-29 для будівництва нібито торгового представництва Республіки Таджикистан. На перший погляд – цілком позитивне рішення, інвестиції, налагодження співробітництва у торговій сфері. Але ні. Насправді на двох земельних ділянках збудують житловий комплекс (згідно містобудівних умов 20 і більше поверхів) з офісними приміщеннями і паркінгом. А десь у межах цієї споруди буде торгове представництво. Тобто гарний привід отримати землю під забудову в центрі Києва, на горбистій Татарці, де будь-яка нова забудова спричиняє ризик дестабілізації стану ґрунтів і руйнування старіших будинків які знаходяться в метрах від забудови. Чому подовження договорів оренди незаконне? Забудовник уклав договір оренди ще у 2007-му році, продовжив у 2013, користуючись правом переважним правом на укладення договору. За цей час на ділянці так нічого не збудували, що вказує на недоцільність продовження договору. В той же час, згідно закон “Про оренду землі”, орендар має повідомити орендодавця щодо продовження договору за 1 місяць до закінчення строку оренди. Торгове представництво не повідомило Київраду про свої наміри – отже втратило переважно право на продовження оренди ділянок. Тепер вони претендують на них у загальному порядку і лише Київрада, а не постійна комісія, може продовжити договір оренди. Чому договори не варто продовжувати? Бо на ділянках розташоване майно мешканців навколишніх будинків, а громада яка проживає в метрах від будівництва неодноразово виступала і виступає проти забудови, а зовсім поряд ще розташована 139-та школа. Яка ж участь в Дмитра Банаса, депутата від Шевченківського району, в цій історії? Він хитро не голосував за це рішення на комісії, щоби уникнути звинувачень виборців. Але в чому його вина: комісія створила робочу групу для вирішення питання з торговим представництвом, більшість якої – члени “БПП”, однопартійці Банаса, який же і очолив робочу групу. Він міг спокійно вирішити конфлікт на користь місцевих мешканців, але двічі засідання групи провалились, бо "не вистачило кворуму", а Банас клопотав про розгляд питання комісією з питань містобудування. Так він працює у Київраді, а на чергових виборах знову спробує купити виборців роздачею меду. І що найсмішніше – голова комісії прямо каже представникам торгового представництва, що вони там нічого не збудують, бо …. на окрузі є “активний депутат”)))) І справді будемо робити все можливе щоб цього будівництва не відбулося, тому я вже подав проект рішення про відмову у поновлення договорів оренди, а на Кличка – звернення з вимогою не підписувати додаткову угоди про подовження договорів оренди.#Татарка #Київ

Posted by Кутняк Святослав on Sonntag, 5. März 2017

БЕЗ КОМЕНТАРІВ