Проект рішення підготувала фракція ВО «Свобода»

1 червня 2017 року Київська міська рада підтримала проект рішення, підготовлений фракцією ВО «Свобода», і надала добровольцям пільги, передбачені для учасників бойових дій. Про це повідомляє прес-служба партії.

Документ передбачає надання статусу бійців-добровольців російсько-української війни особам, що проживають у Києві, які перебувають або перебували у складі добровольчих формувань та брали участь у бойових діях на сході України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил або правоохоронних органів.

Документ докладно врегульовує процедуру надання статусу бійця-добровольця, зокрема пропонується створити спецкомісію Київської міськради, яка опікуватиметься питанням надання статусу бійця-добровольця та урівняє права учасників бойових дій та бійців-добровольців московсько-української війни. Крім того, передбачено звернутися до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання та встановлення процедури надання статусу, обсягу соціальних пільг та гарантій бійцям-добровольцям, які не ввійшли до складу ЗСУ або правоохоронних органів України.

«Сьогодні Київрада пройшла тест на честь – хоч і з запізненням, але визнала воїнів-добровольців і надала їм пільги, передбачені для учасників бойових дій. Це визнання потрібне не самим добровольцям. Ті, хто йшов на війну 2014 року, як і 1942-44 років, ішли не за визнанням, не за грошима й пільгами – вони захищали націю й Українську державу», – підкреслив керівник націоналістичної фракції у Київраді Юрій Сиротюк.

Зазначимо, що Київ долучився до понад 20 обласних центрів, які вже визнали бійців-добровольців і надали їм рівні права з усіма героями московсько-української війни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ