У тексті звернення зазначається, що абонплата не підпадає під субсидування

Депутати Київської міської ради ухвалили рішення звернутися до президента Петра Порошенка, Верховної Ради та Кабінету Міністрів із закликом скасувати абонентську плату за газ. Відповідне звернення підтримали 83 депутати, повідомляє прес-служба Київради.

«Ми виступаємо за скасування необґрунтованої абонплати за газ. Тепер всі, хто користується газом для підігріву води, приготування їжі чи опалення, мають окремо платити за газ як товар, і окремо – за обслуговування труб, якими він постачається. Тобто якусь абонплату за підключення до системи газопостачання. Відповідно, середній місячний чек для тих, хто готує їжу на газових плитах без лічильників, збільшиться в рази», – зазначив співавтор проекту рішення, депутат Київради Володимир Бондаренко.

У тексті звернення зазначається, що абонплату споживачі сплачуватимуть щомісяця незалежно від фактичного обсягу споживання газу і вона не підпадає під субсидування. Тобто, споживачі можуть отримати субсидію на покриття купівлі газу, а за приєднану потужність мають заплатити живі гроші.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, згідно з меморандумом України та МВФ, оприлюдненому на сайті Міністерства фінансів, до кінця липня 2017 року наша держава має запровадити тариф на розподіл газу.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює регулювання в царині енергетики та комунальних послуг, пообіцяла призупинити дію свого рішення про запровадження абонплати за газ. Розгляд відповідного питання винесли на розгляд під час засідання комісії, що відбудеться 10 квітня.

Раніше відомство затвердило розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Плату з 1 квітня повинні були платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

У НКРЕКП заявили, що завдяки цьому рішенню ціна на газ для споживачів знизиться на 13%. Але чиновники недоговорювали: так, ціна газу як товару знижувалася на вартість транспортування – на 13%, проте ніхто не пояснював, що з квітня 2017 року споживачі газу ще починають додатково платити абонентську плату операторам газорозподільних мереж.

Згодом прем’єр-мінстр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП. Президент Петро Порошенко також заявив, що рішення про запровадження абонплати на газ має бути призупинено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ