Прокопів повідомив, що саме з російських доменів технічна служба виявляє різні критерії «накрутки голосів»

Щоб уникнути фальсифікацій, технічна служба Київради автоматично блокуватиме голосування на сервісі електронних петицій з поштових адрес на російських доменах. Про це йдеться у повідомленні прес-служби столичної влади.

За розпорядженням керівництва Київради, блокуватимуть голосування з поштових адрес на доменах: @mail.ru, @list.ru, @bk.ru, @inbox.ru. За його словами, саме з цих доменів було виявлено найбільшу кількість автоматичного ведення інформації.

«Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію на сході країни міською владою ухвалено рішення про автоматичне блокування та недопущення до голосування на сервісі електронних петицій з поштових адрес на російських доменах. Яскравим прикладом саме таких фальсифікацій є голосування за петицію «Про винесення заводу «Фанплит» за межі міста Києва». Під час перевірки голосування за цю петицію, було виявлено та відраховано майже чотири тисячі голосів за ознакою використання автоматичних засобів», – розповів заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

Він також зазначив, що саме з російських доменів технічна служба виявляє різні критерії «накрутки голосів». Йдеться, зокрема, про поштові адреси, імена яких створені автоматичними генераторами імен, голосування понад 30-40 разів з однієї IP-адреси, голосування за рівномірними проміжками часу тощо.

«Щоб унеможливити фальсифікацію при голосуванні за петиції, ми вирішили автоматично блокувати голосування на сервісі е-звернень із поштових адрес на російських доменах», – зазначив секретар Київради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ