Про терміни демонтажу монумента можна буде говорити після відповідного рішення Міністерства культури

Останній пам’ятник радянських часів у Києві невдовзі буде декомунізовано, щоправда остаточні терміни наразі невідомі. 15 березня постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики погодила звернення до Міністерства культури України щодо демонтажу монумента Миколі Щорсу. Про це повідомив секретар Київради Володимир Прокопів, передає УНН.

«Київ на відмінно впорався з декомунізацією, оскільки наразі усі пам’ятники знесено, крім Щорса, який є пам’яткою монументального мистецтва. Поки що його доля вирішується. Якраз сьогодні була відповідна комісія з питань культури, яка вирішувала долю цього пам’ятника. Зокрема, було вирішено направити звернення до Міністерства культури України, до юрисдикції якого відноситься цей пам’ятник, на те, щоб дали дозвіл, або сказали свої рекомендації щодо демонтажу», – повідомив Прокопів.

Також він зазначив, що наступним кроком, який наблизить декомунізацію пам’ятника Щорсу, стане сесія Київради, на якій депутати затвердять відповідне звернення.

Таким чином, зі слів секретаря, про терміни демонтажу пам’ятника можна буде говорити після відповідного рішення Міністерства культури.

Також Прокопів повідомив, що пам’ятники, знесені в рамках декомунізації у столиці, наразі перебувають на території балансоутримувачів, а також частково – у Музеї авіації.

У цілому, за його словами, декомунізації в Києві підлягало близько 100 пам’ятників. Деякі з них звезуть до Музею монументальної пропаганди СРСР, що його невдовзі створять у Києві.

«У Києві планується створити Музей монументальної пропаганди СРСР, який буде своєрідним символом «ніколи знову». Окремі пам’ятники, які насправді зможуть нести наступним поколінням пам’ять про те, як в нашій країні не має повторитися, які будуть корисними для цього музею, будуть завезені туди», – резюмував Прокопів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ