НСПУ заборгувала ДФС 1,5 млн грн

У Національної спілки письменників України можуть конфіскувати майно через 1,5 мільйона гривень боргу перед Державною фіскальною службою. У зв’язку з цим НСПУ звинувачує київську владу в спробі рейдерського захоплення землі.

«Стягнення боргу планується через суд, який розпочнеться 7 квітня за прискореною процедурою шляхом конфіскації та виставлення на торги будинків творчості, які належать Спілці, у Харкові та Одесі», – йдеться в повідомленні на сайті НСПУ.

В організації нагадали, що з 1 січня 2016 року Київрада встановила для національних творчих спілок максимальний розмір земельного податку: «Таким чином, НСПУ нарахували близько 157 тисяч гривень на місяць податку за користування земельною ділянкою в 0,37 гектара за адресою вулиця Банкова, 2, де розташований Будинок письменника, центральний офіс Спілки».

Така сума для НСПУ є непідйомною.

«Після численних звернень керівників творчих спілок до столичних депутатів з 31 травня минулого року розмір земельного податку зменшили втричі, однак податковий борг залишили, і платити НСПУ його не мала і не має змоги й сьогодні. На прохання відтермінувати борг податкова відмовила, і таким чином будинки письменників в Одесі та Харкові, ласі шматки для комерційних структур, описують і через суд виставлять на торги. І шансів зберегти спілчанське майно, не сплативши боргу, фактично немає», – заявив  голова організації Михайло Сидоржевський.

За його словами, на Спілку письменників з державного бюджету останні роки виділяється 920 тисяч гривень на рік.

«Більша частина з них йде на зарплати працівникам і сплату єдиного соціального внеску. Цих грошей катастрофічно не вистачає. Крім бюджетного фінансування, єдиним джерелом надходжень для Спілки залишається оренда приміщень. Але ці доходи з податковими витратами просто неспівмірні», – наголосив голова НСПУ.

Сидоржевський закликав знизити земельний податок для творчих спілок, як це зробили для Мистецького арсеналу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ