Кияни вже випробували  новий спосіб оплати у пыдземці
Кияни вже випробували новий спосіб оплати у підземці

19 червня Київський метрополітен офіційно став п’ятою у світі підземкою, де проїзд можна оплатити за допомогою банківської безконтактної картки MasterCard із системою PayPass. Така ж система оплати є в Лондоні, Чикаґо, Санкт-Петербурзі та Бухаресті.

Як повідомляє Сегодня.ua, щоб оплатити проїзд, тепер потрібно піднести свою банківську картку MasterCard до турнікета, і з неї автоматично буде знято суму, що дорівнює вартості проїзду. По одному такому турнікету є вже на 17 центральних столичних станціях.

Загалом містяни схвально сприйняли ноу-хау від метрополітену, хоча відразу скористатися новою системою виходило не у всіх. У поспіху люди хотіли пройти якомога швидше, але відповідного сигналу турнікета потрібно було чекати не менше 4-5 секунд. Виявилося, що карту необхідно тримати до тих пір, поки оплата не буде зроблена, і не з’явиться повідомлення про те, що її можна забрати. Не з першого разу вийшло пройти і першому заступнику голови КМДА Ігорю Ніконову. При цьому він запевнив, що безконтактний спосіб оплати є дуже зручним, і за ним майбутнє не тільки метрополітену, але в перспективі і інших видів транспорту.

І хоча за словами організаторів, нова система оплати значно поліпшить транспортну інфраструктуру міста, а для гостей і туристів проїзд у метрополітені стане більш комфортним, контролери метрополітену зазначили, що новий турнікет поки пустує, оскільки люди мало обізнані про нововведення. До того ж, за підрахунками організаторів, відсоток людей, у кого є система PayPass, у Києві дуже скромний.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ