У мерії вважають, що щорічне переведення годинників викликає так званий часовий стрес і негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини

Під час засідання постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту депутати погодили проект рішення про звернення до уряду щодо перегляду доцільності переходу на літній та зимовий час в Україні. Про це повідомляє прес-служба Київської міської ради.

У мерії вважають, що щорічне переведення годинників викликає так званий часовий стрес і негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини. Мовляв, у такі перехідні періоди багато українців скаржаться на погане самопочуття, бо навіть незначне зміщення часу порушує роботу біогодинника. Як наслідок – підвищена чутливість та емоційність, порушення сну та загострення хронічних захворювань.

«У світі більше 60% країн не переводять годинникової стрілки. 8 лютого 2018 Європарламент закликав Єврокомісію провести оцінку нинішньої системи переведення стрілок годинника двічі на рік і при необхідності змінити її, про що йдеться у відповідній резолюції», – сказав ініціатор ідеї, депутат Київради Олександр Пабат.

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у 2018 році перехід на літній час відбудеться в ніч проти 25 березня. Стрілку треба пересунути о 3-й годині ночі.

Довідка: «Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.

В СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювали з 1981 року. Наразі понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час – у всіх широтах від Канади до Австралії та в усіх європейських державах.

Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також надає ще одну годину для відпочинку у світлий час доби.