Мішечок з прозорими камінцями знаходився в навмисно вирізаному в документах отворі. Відправлення надійшло в Україну з Ґонконґу

У міжнародному експрес-відправленні документального характеру митники виявили схованку з діамантами. Це вже друга спроба у березні незаконно переслати коштовне каміння через митний кордон України, якій запобігли співробітники Київської міської митниці ДФС. Про це повідомляє Державна фіскальна служба України.

«Мішечок з прозорими камінцями знаходився в навмисно вирізаному в документах отворі. Відправлення надійшло в Україну з Ґонконґу. Отримати коштовності мав наш співвітчизник, мешканець одного з регіонів України», – йдеться у повідомленні.

Непритаманне для документів вкладення митники помітили під час здійснення митного контролю за допомогою рентгенологічного обладнання. За результатами митного огляду співробітники митниці нарахували 205 каменів прозорого кольору.

Як засвідчив експрес-тест, виявлені камені є діамантами. Їхню вартість, чистоту та якість огранки встановлюватимуть експерти-гемологи.

Виявлене правопорушення підпадає під порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Санкції статті передбачають конфіскацію виявлених предметів правопорушення та штраф у розмірі 100% їх вартості.

Нагадаємо, раніше цього місяця митники виявили коштовніе каміння, що пересилалося в Україну в міжнародному поштовому відправленні зі Сполучених Штатів Америки.