Компанія-постачальник солі зареєстрована 2015 року на мешканця окупованої терористами ОРДЛО Макіївки

ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» 10 жовтня уклало угоду з ТОВ «Укрхімстандарт» на постачання хлориду натрію. Вартість контракту складає 995 тисяч гривень. Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на систему Прозорро.

Таким чином, компанія замовила 11,7 тонни хімічної речовини по 85 гривень за кілограм.

Хлорид натрію (NaCl) – це натрієва сіль соляної кислоти, у побуті відома як поварена сіль. У магазині її можна придбати за 4-5 грн/кг, тобто у 20 разів дешевше від закупівельної ціни водоканалу.

В оприлюдненому звіті про угоду «Київводоканал» не навів жодних докладних даних про придбаний хлорид натрію.

Нинішня закупівля була проведена без відкритих торгів. ТОВ «Укрхімстандарт» зареєстровано у 2015 році на мешканця окупованої терористами ОРДЛО Макіївки Олексія Золотарьова. Фірма була зареєстрована вже після окупації Донбасу у Києві по вулиці Інститутській, 24/7 офіс 15, де також прописані ще десятки компаній.

Варто зазначити, що у квітні водоканал купував сіль таблетовану «Екстра» по 4,14 гривні за кілограм у ТОВ «Укрпродукт» з Бахмута Донецької області. Тоді вона була визначена у тендерній документації як чистий хлорид натрію.

«Наші гроші» також повідомляють, що наразі «Київводоканал» також намагається провести закупівлю обладнання для очищення води за 19 мільйонів гривень за завищеним майже вдвічі цінами.