У «Київводоканалі» імовірне підвищення тарифів пояснюють зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, розміру ренти тощо

Наступного року розрахунковий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для жителів столиці може змінитися в середньому на 49,6% і становитиме 23,17 гривні. Про це повідомляє прес-служба «Київводоканалу».

У компанії зазаначають, що розрахунок тарифів на 2019 рік виконано відповідно до вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

«Перегляд обумовлений зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, розміру ренти, реагентів, а також зміною рівня амортизаційних відрахувань, ремонтів основних засобів», – зазначила директорка Департаменту економіки і фінансів Ірина Кирилюк.

Генеральний директор ЗАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький підкреслив: якщо тарифи будуть нижчими, можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

«Підприємство втратить можливість реагувати на аварійно-відновлювальні роботи і в повному обсязі виконувати їх. Також великою проблемою є відтік кваліфікованих кадрів, і без збільшення тарифу ми і надалі будемо їх втрачати», – підкреслив він.

Він додав, що розрахунок тарифів будуть виносити на розгляд НКРЕКП тільки після того, як будуть розглянуті всі зауваження.

Наразі тариф для мешканців багатоповерхових будинків на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення становить 15,492 грн.