До лікарень потрапили списки мешканців Києва, які скаржились на ЖЕКи через службу 1551

Чиновники КМДА передали до лікарень списки киян, які найчастіше скаржаться на роботу комунальних служб. Про це повідомила  адміністратор Facebook-спільноти «Нивки разом», вчителька музики Наталія Коптенкова. 

Коли тиждень тому жінка пішла укладати договір із сімейним лікарем, почула запитання від медсестри: «Коптенкова, кому і для чого ви скаржитеся?».

«Я не зрозуміла, що це за питання таке від медсестри, потім стала швидко згадувати, скаржилася я чи ні на роботу медиків, але нічого такого не було. Я в поліклініку дуже рідко ходжу.  Я їй кажу, що скаржилася на роботу комунальних служб, а про медицину ніколи. І, до речі, я є уповноваженою особою будинку, яку обрали мешканці, саме тому на мене покладена місія – вимагати нормальної роботи комунальних служб», – пише киянка.

Наталія Коптенкова почала з’ясовувати, про що йдеться, і таким чином дізналася про списки, які надійшли в лікарню. У списках – перелік ВОП (ЖЕКи), прізвища мешканців Шевченківського району, адреси, телефони, кількість поданих скарг (зокрема через систему 1551).

«На моє прохання, щоб показали ці списки, відповідь – в медсестри їх нема. На питання, хто їх надіслав, медсестра не в курсі», – зазначає жінка.

Згодом з’ясувалось, що списки мешканців неофіційним листом, але в усному наказовому порядку, надіслали з КМДА в Центр медичної допомоги Шевченківського району. За словами Коптенкової, медсестра розповіла їй, що медперсоналу поліклініки дали завдання продзвонити мешканців або поговорити з ними, і з’ясувати, навіщо вони скаржаться на роботу комунальних служб, а потім доповісти начальству. Одна з медсестер також згадала, що, мовляв, у скаржників можуть бути психічні розлади (а в списках є позначки на кшталт «на обліку в психоневрологічному диспансері не перебуває» та інші позначки, що містять персональні дані).

«Я не розумію, чому керівництво міста за допомогою ЖЕКів і інформації з 1551 створило ці списки. Також для мене таємниця, хто є ініціатором порушення Закону про персональні дані та незаконного використання адмінресурсу для збору медпрацівниками інформації про людей, які скаржаться на роботу комунальних служб міста. І головне, мене дуже лякає сам факт цієї історії. Це тривожний дзвінок про те, що нам погрожує відкат в минуле, коли саме такі методи використовувалися радянською системою», – пише Коптенкова.

Як повідомляє портал AIN.UA, наразі в КМДА проводять службове розслідування щодо цієї ситуації.

Перший заступник глави адміністрації Микола Поворозник заявив, столична влада подібного доручення не давала, а комунальне підприємство «Контактний центр міста Києва 1551» не передавало списків стороннім особам.