Передусім автор петиції пропонує провести відкритий конкурс і голосування щодо місця встановлення пам’ятника

На сайті Київради з’явилась петиція з пропозицією встановити у столиці пам’ятник українському військовому і гетьману Війська Запорозького Івану Мазепі.

Передусім автор петиції Костянтин Блажчук пропонує провести відкритий конкурс і голосування щодо місця встановлення пам’ятника. При цьому автор одразу ж пропонує не розглядати Бессарабську площу як місце, де міг би знаходитись пам’ятник Мазепі. На йонр думку, там «негативна енергетика».

«Це місце сильної негативної енергетики. А в таких місцях років як мінімум сто будувати не варто. Тим більше, що якщо гість Києва спитає: «Де розташований пам’ятник Мазепі?» у відповідь почує: «Ну, це там, де стояв…». Подвійний негатив», – пояснює автор.

Також автор пропонує одразу відхилити такі варіанти, як заміна пам’ятників в Маріїнському парку або гармати біля станції метро «Арсенальна».

«Варто розглянути місця, пов’язані з Мазепою. Його коштом тільки в Києві було відновлено чи побудовано: у Києво-Печерскій Лаврі – Троїцька Надбрамна церква, Успенський собор, Церква Всіх святих над Економічною брамою, Кам’яний мур з баштами; Свято-Троїцький собор Кирилівського монастиря, Церква Різдва Богородиці, Микільська лікарняна церква, Трапезна Покрови Богородиці, Вознесенська церква, Військовий Микільський собор, Богоявленський собор, Софійський собор, дзвіниця, дзвін і мури Софіївського монастиря тощо», – перераховує Костянтин Блажчук.

Підсумувавши все це, він пропонує для встановлення пам’ятника Мазепі такі локації: навпроти Лаври, біля Мистецького Арсеналу; біля (або на території) Києво-Могилянської академії; на вулиці Івана Мазепи навпроти провулку, де знаходився Військовий Микільський собор.

Наразі ініціатива зібрала 28 підписів з 10 тисяч необхідних. До завершення голосування залишилось 88 днів.