Спеціальне мито буде застосовуватися з 1 серпня 2019 року незалежно від інших видів мит

Кабінет Міністрів України запровадив дзеркальні санкції проти Російської Федерації, а також нові мита. Відповідне рішення уряд ухвалив 15 травня. Про це інформує Урядовий портал

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, йдеться про заборону ввезення в Україну з Росії груп промислових товарів, мінеральних добрив, сільськогосподарської продукції, транспортних засобів.

Спеціальне мито, запровадження якого також підтримав уряд, буде застосовуватися з 1 серпня 2019 року незалежно від інших видів мита.

Як заявив на засіданні Кабміну прем’єр-міністр Володимир Гройсман, російська влада продовжує застосовувати заходи економічного характеру проти України, а прийняття дзеркальних санкцій буде відповіддю на такі дії.

«Сьогодні ми приймемо рішення про те, що вводимо дзеркальні санкції щодо Росії. Ми введемо ембарго на ті товари, які ми сьогодні повністю виробляємо або можемо замінити. Я хочу звернути увагу, що це зробить Україну сильнішою. ​​Ми введемо спеціальні мита на російські товари, щоб дати відсіч агресору», – додав Гройсман.

Водночас він підкреслив, що українська економіка переорієнтовується на цивілізовані ринки та 43% експорту вже йде в країни Європейського Союзу.

Нагадаємо, 18 квітня Російська Федерація запровадила заборону на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів. Також було запроваджено ембарґо на низку українських товарів, включаючи одяг і взуття, а також труби і пакувальні матеріали.