Основним акціонером ПАТ «ХК «Київміськбуд» є Київська міська державна адміністрація

Собівартість будівництва житла для компанії «Київміськбуд» становить 8,5 тисячі гривень за квадратний метр. Водночас найнижчі ціни для інвесторів починаються від 14-16 тисяч гривень. Про це пише Економічна правда.

За даними Мінрегіонбуду, показник середньої вартості будівництва житла у Києві становить 13,8 тис грн.

У компанії «Київміськбуд» повідомили виданю, що озвучені міністерством цифри «нульові». До них слід додати вартість землі, пайові внески і рентабельність.

«На виході для покупця ціна квадратного метра у Києві становить 15-16 тис. грн. Це мінімальний економічно-обґрунтований показник. Він не може бути нижчим за ці цифри», – процитували слова голови правління компанії Ігоря Кушніра.

Втім, у фінансовому звіті компанії за 2017 рік, опублікованому на офіційному сайті, йдеться, що собівартість реалізованої продукції становила 2,86 млрд грн. У 2017 році КМБ ввів в експлуатацію понад 330 тис. кв. м нерухомості, а також понад 5 тис. кв. м нежитлових приміщень. Таким чином, собівартість будівництва одного квадратного метра житла становить 8,5 тис грн.

На уточнююче запитання ЕП у прес-службі «Київміськбуду» визнали, що 8,5 тис. грн за «квадрат» – це середня собівартість зведення житла у компанії. Залежно від класу будинку та інших факторів цей показник може відрізнятися як у більшу, так і у меншу сторону.

За даними порталу Lun.ua, вартість квартир у новобудовах у Києві для інвесторів стартує від 14-16 тис. грн за кв м.

Основним акціонером ПАТ «ХК «Київміськбуд» є Київська міська державна адміністрація (80% акцій).