Кирило Сазонов, політолог, блогер

Державне Бюро Розслідувань без особливого шуму і піару вже реально працює. І в результаті цієї роботи глава НАБУ Артем Ситник може реально загриміти за ґрати на п’ять років. Цілком, до речі, скоро. ДБР найближчим часом вже передає справу до суду. Суть питання – за два роки Ситник п’ять разів відпочивав на елітній базі відпочинку. Ціна питання щоразу не менше ста тисяч гривень. Плюс поставки елітного алкоголю повз кухні, щоби не залишати слідів у вигляді чеків. Плюс в останній раз розбили на куражі два квадроцикла по 8,5 тис. доларів, за що також заплатили сповна. У всіх випадках – готівкою.

Здавалося б – у чому кримінал? Ну, любить людина дорого відпочивати і розбивати техніку. І, так, нічого протизаконного в цьому немає. Кримінальна відповідальність полягає в тому, що за всі ці розваги глави НАБУ і його друзів платили треті особи. Така ось релакс-корупція. Треті особи були знайдені, та вже активно дають свідчення. Тобто перейнялися громадянською відповідальністю та співпрацюють зі слідством. Такий самий шанс тепер буде і у самого Ситника, якого запрошують на допит. Інформацію джерел ДБР підтвердив Генпрокурор Юрій Луценко.

А тепер ключове питання: Чи посадять Ситника без жартів, або система своїх не видає? З одного боку, Ситник зараз вже не має колишніх могутніх покровителів, а з іншого… Посадки чиновників такого рівня в Україні – велика рідкість. Навіть небачена рідкість. Зазвичай вони якось «вирішують» питання. Подивимося, що буде цього разу…

Джерело: Кирилл Сазонов