Кирило Сазонов, політолог, блогер

Цікаву інформацію сьогодні на Кабміні озвучив заступник міністра охорони здоров’я Стефанишин. Згідно з проектом бюджету, витрати на медицину збільшать до 92,3 млрд гривень. Програма «Доступні ліки», до якої входять 260 найменувань, працює в кожній третій аптеці України. З моменту її запуску (у 2017 році) вже реалізовано 26,6 млн рецептів. На неї в бюджеті 2019 року передбачений один мільярд гривень.

5,9 млрд підуть на вакцини і безкоштовні ліки в лікарнях. Притому що після переходу на закупівлі у міжнародних організацій та ліквідації корупції на такі закупівлі економія становить мінімум 30%. Хтось лікті тепер покусує, читаючи цю строчку в бюджеті. 30% – це майже 2 мільярда. На рік. Повз кишень. Тобто вакцинами країна забезпечена повністю. Вперше за багато років.

У рамках медреформи – 2 млрд на безкоштовну діагностику. За принципом «гроші ходять за пацієнтом». На практиці лікарні, які приєдналися до проекту, збільшили фінансування, а у лікарів зарплата виростає удвічі-втричі. Якщо лікар затребуваний, природно.

150 млн гривень – на будівництво нових кардіоцентрів. За програмою створення цілої мережі таких центрів. Це важливо – в критичній ситуації з серцевим нападом пацієнт повинен потрапити до профільних фахівців якомога швидше. Ще мільярд гривень – на реформу екстреної допомоги. Це на закупівлю «швидких» з новим обладнанням, сучасні диспетчерські та підвищення зарплат співробітникам.

Ось такі цифри, якщо коротко.

Джерело: Кирило Сазонов