Кирило Сазонов, політолог, блогер

Чим більше умовна команда Зеленського, тобто його група в Офісі президента і партія «Слуга народу» демонструє млявість і слабкість в міжнародних питаннях, тим швидше зростає рейтинг тих сил, які уособлюють силу і впевненість. Тобто правих партій, які зараз об’єдналися. Взагалі саме по собі об’єднання ВО «Свободи» з «Національним корпусом» було сильним ходом, який багатьох змусив нервувати, а тут ще й об’єктивні чинники складаються сприятливо. І це ми говоримо зараз лише про зовнішньополітичний чинник, але ж є і внутрішній. Оскільки Петро Олексійович якось непереконливо зображує сильну опозицію, та й бек-ґраунд у нього не найкращий, значить це місце займуть інші.

Команда Зеленського не зробить дива, кінець епохи бідності не наступить завтра, через місяць і навіть через рік. Через об’єктивні причини – економіка занадто інертна штука. А праві зможуть додати в свою риторику соціальні ідеї, які цілком органічно у них будуть виглядати. Наприклад, справедливий розподіл національного надбання – логічно буде звучати? Наприклад, в контексті надр або прибутку держпідприємств. Протекціонізм щодо вітчизняного малого і середнього бізнесу, подальше створення оптимальних умов для української книги, кіно і музики – логічно буде звучати? Ось і залучать голоси підприємців, інтелігенції і просто думаючих людей. Погодьтеся, що тут маса виграшних варіантів на тлі діджіталізації та інших красивих, але не дуже зрозумілих речей.

Сила і порядок проти слабкості та ліберальних гасел в наших умовах – стратегічний результат очевидний. До речі, тенденції в США і ЄС такі, що українських правих цілком можуть підтримати – до них і зараз відносяться цілком нормально. І оскільки чутки про складну гру олігархів все одно ходять, то можна відзначити, що Коломойський зараз почувається на коні, але в довгій партії його, схоже, переграють інші гравці. Він повинен був знести Порошенка і прекрасно впорався із завданням. Загалом, зробив свою справу. Вчорашнім союзникам він більше не потрібен. А ці дострокові вибори – не останні дострокові вибори. Мені чомусь так здається.

Джерело: Кирилл Сазонов