Юрій Сиротюк скерував депутатське звернення до гендиректорів «Інтертелекому», «Укртелекому», «Волі», «Тріолана» та «Фрінета»

Голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк скерував депутатське звернення до столичних телевізійних провайдерів з вимогою вилучити скандально відомий телеканал «Інтер» з кабельних пакетів. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Звернення адресоване гендиректорам «Інтертелекому», «Укртелекому», «Волі», «Тріолана» та «Фрінета».

«9 травня в ефірі телеканалу «Інтер» відбулася трансляція так званого святкового концерту «Перемога. Одна на всіх». У висловлюваннях ведучих концерту містилися ознаки антидержавної пропаганди, ксенофобських та антидержаних закидів, що спотворюють уявлення про окремі аспекти історичного розвитку України і дискредитують сучасні процеси, пов’язані з декомунізацією та збереженням національної пам’яті (…) Подібні дії «Інтера» потребують реакції», – йдеться у документі.

«У випадку ігнорування звернення вимагатиму від профільного комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» (надавача дозволів для кабельних операторів) вжити санкцій до провайдерів. «Інтеру» не місце в кабельних мережах киян. Закликаю так робити і в інших регіонах», – наголосив Юрій Сиротюк.

Як відомо, «Національний корпус» заявив про довгострокову акцію проти телеканалу «Інтер» через трансляцію концерту до 9 травня. Націоналісти вимагали, щоби з концерту були вилучені пропагандистські заяви. Тим не менше, «Інтер» повністю транслював концерт.

Водночас Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила виїзну позапланову перевірку телеканалу «Інтер» у зв’язку трансляцією 9 травня концерту «Победа. Одна на всех», в якому виявлені ознаки пропаганди та розпалювання ворожнечі.