Формально рішення у ВНЗ назвали «дистанційним навчанням»

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка розпустив студентів до весни. Причина – відсутність коштів для оплати за тепло та електроенергію. Про це у Фейсбуці написав експерт Андрій Герус.

Він уточнив, що формально рішення в університеті назвали «дистанційним навчанням».

«Але всі розуміють, що ні методики дистанційного навчання, ні кваліфікації викладачів для дистанційного навчання у нас немає. Ну, читайте книжки, розв’язуйте задачі. У студентів свої плани: трохи відпочити, трохи підзаробити», – пише він.

Герус припускає, що і в деяких інших університетах подібна ситуація.

«Це все прекрасно виглядає на фоні того, як працює державна машина для інтересів олігарха А. 5.12 реєструють законопроект, 6.12 він проходить комітет, 7.12 голосується у залі, 10.12 його підписує президент, 23.12 Президент призначає тимчасових членів НКРЕКП. 28.12 вони дають олігарху А. додаткових 10 млрд грн (в т.ч. піднявши тарифи для університетів), 29.12 – ще 1,3 млрд грн, а 9 січня ще 1,5 млрд грн. Всі платежі зовсім необов’язкові – олігарх А. і так у шоколаді», – міркує Герус, натякаючи на рішення НКРЕКП, яке збагатить ДТЕК Ріната Ахметова на близько 10 млрд грн.

«Ось вам держава і пріоритети нашого містечка. Це не у фейсбуці писати, що освіта врятує країну. Шановні учні та студенти, хто має можливість іхати вчитися за кордон – їдьте не думаючи», – резюмує він.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка розпустив студентів до весни. Причина – відсутність коштів…

Gepostet von Andriy Gerus am Dienstag, 16. Januar 2018

Новина викликала обурення у користувачів соцмережі. Українці висловлюють припущення, що з такою владою Україна прийде не в Європу, а в Гондурас. Інші переймаються через те, чи повернуть гроші батькам студентів, які вже заплатили за навчання.

Нагадаємо, 28 грудня Національна комісія, що регулює відносини в царині енергетики та комунальних послуг, таки підвищила ціну на електроенергію. Згідно з рішенням НКРЕКП від 28 грудня, прогнозована оптова ринкова ціна на електрику в 2018 році зросте на 16,2%. Підвищення ціни відбуватиметься в два етапи: з 1 січня 2018 року вона збільшиться на 9,5%, а з 1 квітня – ще на 6,1%. Таким чином, на користь ДТЕК Ріната Ахметова перепаде близько 10 млрд грн із загальної суми, яку додатково отримають енергетики.