З вересня 2016 року в місті діє заборона на утилізацію сміття немісцевого походження

Увечері 11 березня до Кривого Рогу намагалися ввезти дві фури, завантажені сміттям зі Львова, передає Радіо Свобода.

За даними заступника міського голови Олександра Катріченка, дві 20-тонних вантажівки зі львівськими номерами, вщерть набиті твердими побутовими відходами, поліція затримала в районі Криничок.

Як зазначив чиновник, після огляду документів з’ясувалося, що сміття прямувало зі Львова, місцем доставки вказувався Кривий Ріг.

У той же час в мерії Кривого Рогу повідомили, що з вересня 2016 року, згідно з рішенням сесії міськради, в місті діє заборона на утилізацію сміття немісцевого походження.

Нагадаємо, 6 березня, стало відомо, що в Дніпропетровській області, в Петриківському районі, поліція зупинила 11 фур з побутовими відходами зі Львова. За даними Петриківської райдержадміністрації, фури заїхали самостійно, адже район не має жодних угод на утилізацію сміття зі Львова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, наприкінці січня 2017 року голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка заявив, що зі Львова, який уже тривалий час перебуває у «сміттєвій блокаді», почали вивозити побутові відходи.

Нагадаємо, патрульні поліцейські періодично ловлять вантажівки, що незаконно вивантажують львівське сміття у різних регіонах України.

Водночас, Львівська ОДА з 2014 року не надає кошти на ліквідацію небезпечних відходів. При цьому на території Львівщини розташовані так звані озера кислих гудронів – небезпечні відходи, що утворюються при очищенні нафтопродуктів і мають ІІ клас небезпеки (високо небезпечні, смертельна доза при потраплянні у шлунок 15-150 мг/кг). Обсяг цих кислих гудронів уже досяг 200 тисяч тонн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ