1
Активісти блокують у 6 містах роботу дистриб’ютора сигарет «Мегаполіс-Україна»

Львівскі активісти бойокотують російську групу компаній «Мегаполіс», представництво якої у Тернополі є найбільшим оптовим продавцем тютюнових виробів. Так вони хочуть змусити компанію з країни-окупанта піти з українського ринку, повідомляє Zaxid.net.

З 5.00 вівторка робота складів компанії заблокована в Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі та Тернополі.

«Компанія «Мегаполіс-Україна» заснована російською компанією «Мегаполіс» і «сім’єю» Януковича. За часів минулої влади була монополістом із дистрибуції сигарет в Україні», – написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат Сергій Висоцький.

2

За його словами, власник компанії «Мегаполіс» – російський олігарх Ігор Кесаєв – також володіє російським виробником зброї, а саме – заводом імені Дегтярьова. Крім того, Кесаєв очолює благодійний фонд «Моноліт», який спонсорує ветеранські організації ФСБ РФ.

3«Після втечі Януковича й початку війни статус компанії не змінився. З українського боку в її акціонерний капітал увійшов один із регіональних «смотрящих» Сім’ї (Януковича) Борис Кауфман. Свого часу він був підрядником братів Клименків в Одеській області», – пише Висоцький.

Висоцький переконаний, що «Кесаєва й «Мегаполіса» в Україні не буде».

«Півроку ми йшли за процедурою, писали листи й звернення до різних інстанцій, в АМКУ, підійшли навіть до того, що АМКУ готувався пред’явити «Мегаполісу» реальні звинувачення й розділити його. Однак усе почало гальмувати», – зазначив він.

Акція має попереджувальний характер. Висоцький планує провести політичні консультації й домогтися того, щоби «питання очищення України від ФСБшного бізнесу повернулося в процедурне поле».

4«Волинське агентство розслідувань» пише, що в Луцьку у блокуванні складів компанії «Мегаполіс-Україна» беруть участь бійці «Айдара», «Азова», «Самооборони Волині» та інших організацій.

Як повідомлялося, 1 жовтня 2015 року АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку постачання тютюнових виробів стосовно найбільшого оптового продавця тютюнових виробів ТОВ «Мегаполіс-Україна».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ