Лоукостер полетить лише у два аеропорти одночасно – у Києві та Львові

Ірландський лоукостер Ryanair не погодився літати лише до міжнародного аеропорту «Львів». Про це повідомила генеральний директор аеропорту Тетяна Романовська, передає Економічна правда.

За її словами, договір з лоукостером таки підписали. «Ми зняли кілька вимог. У перший рік вони пропонують лише базовий договір, всі інші вимоги, про які говорив «Бориспіль», розглядають уже на наступні роки», – сказала Романовська. Йдеться, зокрема, про вимоги щодо частини прибутку, землі під готель тощо.

Однак польоти не стартують, поки не буде договору з «Борисполем». «Ryanair полетить лише у два аеропорти, коли й «Бориспіль» підпише», – сказала Романовська.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 липня компанія Ryanair оголосила про скасування свого запланованого виходу на ринок України після того, як аеропорт «Бориспіль» порушив угоду, що її досягнули в березні цього року в Мінінфраструктури з посадовими особами летовища та його нинішнім гендиректором Рябікіним.

Комерційний директор Ryanair Девід О’Брайен заявив, що Україна «не є достатньо зрілим або надійним місцем для інвестицій потужного авіафлоту Ryanair». При цьому він висловив жаль, що аеропорт Львова став жертвою рішення «Борисполя».

Своєю чергою, директор українського летовища Павло Рябікін заявив, що «Бориспіль» не може врахувати всі вимоги компанії Ryanair, бо вони коштуватимуть аеропорту 2 мільярди збитків на рік. Ryanair просив безкоштовну аеронавігацію, стійки реєстрації, стоянки таксі, площі під рекламу, офіси продажу квитків, вимоги про 60 днів кредитування з боку аеропорту і виплату 35% прибутку від діяльності магазинів безмитної торгівлі (duty free), закріплення пасажирського збору в сумі 7,5 дол. на п’ять років.

Голова Кабміну Володимир Гройсман обіцяв, що Україна спробує відновити переговори з авіаперевізником про польоти до України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ