Касперський працює на російські спецслужби

Російська компанія «Лабораторія Касперського» працювала над таємним проектом для Федеральної служби безпеки РФ. Ідеться про програмне забезпечення, яке дозволяє не тільки захиститися від хакерських атак, а й виявити місце розташування самих кіберзлочинців. Про це мовиться у статті Bloomberg.

Видання отримало корпоративні листи компанії, які свідчать про те, що «Лабораторія Касперського» підтримує набагато тісніші робочі відносини з ФСБ, ніж це публічно визнано.

«Лабораторія Касперського» розробила технології безпеки на вимогу розвідслужби і працювала над спільними проектами, які, на думку головного виконавчого директора, будуть незручними, якщо їх оприлюднять», – ідеться у статті.

Також видання посилається на електронне листування керівника «Лабораторії» Євгєнія Касперського з керівництвом компанії, починаючи з жовтня 2009 року. Касперський описав проект російською мовою, таємно реалізований рік тому «на велике прохання з боку Луб’янки». У компанії підтвердили справжність електронних листів.

Ідеться про програмне забезпечення, яке дозволяє не тільки захиститися від хакерських атак, а й виявити місце розташування самих кіберзлочинців. За виявленими адресами відправляли експертів, які брали участь у рейді разом зі спецслужбами.

«Проект включає в себе як технологію захисту від атак (фільтрів), так і технологію взаємодії з організаторами («розповсюдження» жертви) і активні контрзаходи (про які ми замовчуємо) тощо», – писав Касперський в одному з листів.

Видання також уточнює, що «активні контрзаходи» – це термін, який використовують фахівці з безпеки, маючи на увазі хакерів. Це означає атаку на хакерів.

Співрозмовник видання, знайомий із системою «Лабораторії Касперського» щодо захисту від DDoS-атак, розповів, що вона складається з двох частин. Перша – традиційна, що включає в себе переклад трафіку на сервери, які здатні з ним впоратися. Друга – «незвичайна» – Касперський в режимі реального часу передавав ФСБ інформацію про місце розташування хакерів і надсилав за цими адресами своїх фахівців, які брали участь у рейдах поряд із силовиками.

За словами авторів публікації, Касперський тримав розробку в таємниці від співробітників своєї фірми.

Керівником проекту був головний юридичний фахівець компанії «Лабораторія Касперського» Ігор Чекунов, колишній полісмен та офіцер КГБ.

Згідно з інформацією джерел агентства, Чекунов займається технічною підтримкою ФСБ та інших служб, його роль полягає в зборі ідентифікаційних даних з комп’ютерів клієнтів.

Окрім того, на рейди разом зі співробітниками російських спецслужб виїжджав, у тому числі, менеджер «Лабораторії Касперського» Руслан Стоянов. Раніше він працював у відділі кіберзлочинного управління МВС Росії. Стоянов проходить у справі про держзраду працівників ФСБ.

У листах Касперський писав, що метою проекту було перетворення технології щодо захисту від DDoS-атак на масовий продукт для бізнесу. «У майбутньому проект може стати одним із пунктів у списку послуг, які ми надаємо корпоративним клієнтам», – підкреслив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ