«Лабораторія Касперського» створила таємний проект для ФСБ – Bloomberg

Касперський працює на російські спецслужби

Російська компанія «Лабораторія Касперського» працювала над таємним проектом для Федеральної служби безпеки РФ. Ідеться про програмне забезпечення, яке дозволяє не тільки захиститися від хакерських атак, а й виявити місце розташування самих кіберзлочинців. Про це мовиться у статті Bloomberg.

Видання отримало корпоративні листи компанії, які свідчать про те, що «Лабораторія Касперського» підтримує набагато тісніші робочі відносини з ФСБ, ніж це публічно визнано.

«Лабораторія Касперського» розробила технології безпеки на вимогу розвідслужби і працювала над спільними проектами, які, на думку головного виконавчого директора, будуть незручними, якщо їх оприлюднять», – ідеться у статті.

Також видання посилається на електронне листування керівника «Лабораторії» Євгєнія Касперського з керівництвом компанії, починаючи з жовтня 2009 року. Касперський описав проект російською мовою, таємно реалізований рік тому «на велике прохання з боку Луб’янки». У компанії підтвердили справжність електронних листів.

Ідеться про програмне забезпечення, яке дозволяє не тільки захиститися від хакерських атак, а й виявити місце розташування самих кіберзлочинців. За виявленими адресами відправляли експертів, які брали участь у рейді разом зі спецслужбами.

«Проект включає в себе як технологію захисту від атак (фільтрів), так і технологію взаємодії з організаторами («розповсюдження» жертви) і активні контрзаходи (про які ми замовчуємо) тощо», – писав Касперський в одному з листів.

Видання також уточнює, що «активні контрзаходи» – це термін, який використовують фахівці з безпеки, маючи на увазі хакерів. Це означає атаку на хакерів.

Співрозмовник видання, знайомий із системою «Лабораторії Касперського» щодо захисту від DDoS-атак, розповів, що вона складається з двох частин. Перша – традиційна, що включає в себе переклад трафіку на сервери, які здатні з ним впоратися. Друга – «незвичайна» – Касперський в режимі реального часу передавав ФСБ інформацію про місце розташування хакерів і надсилав за цими адресами своїх фахівців, які брали участь у рейдах поряд із силовиками.

За словами авторів публікації, Касперський тримав розробку в таємниці від співробітників своєї фірми.

Керівником проекту був головний юридичний фахівець компанії «Лабораторія Касперського» Ігор Чекунов, колишній полісмен та офіцер КГБ.

Згідно з інформацією джерел агентства, Чекунов займається технічною підтримкою ФСБ та інших служб, його роль полягає в зборі ідентифікаційних даних з комп’ютерів клієнтів.

Окрім того, на рейди разом зі співробітниками російських спецслужб виїжджав, у тому числі, менеджер «Лабораторії Касперського» Руслан Стоянов. Раніше він працював у відділі кіберзлочинного управління МВС Росії. Стоянов проходить у справі про держзраду працівників ФСБ.

У листах Касперський писав, що метою проекту було перетворення технології щодо захисту від DDoS-атак на масовий продукт для бізнесу. «У майбутньому проект може стати одним із пунктів у списку послуг, які ми надаємо корпоративним клієнтам», – підкреслив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ