Лариса Ніцой, письменниця

Ну, чому Верховна Рада все робить через дупу? Ну, чому не зробити чесно і прозоро, по-людськи та ще й з першого разу?

Попросили вас написати як сказано в рішенні Конституційного суду: «навчання – українською мовою, мова меншин може вивчатися» і прикласти якусь мовну модель, яка вже існує в країнах, наприклад, польську. Сьогодні там меншини вчать три уроки на тиждень мовою меншини. То так і зробіть – прикладіть, а як сусідні держави почнуть дорікати, то покажіть їм ті країни, де ця мовна модель працює. Які претензії, он в Польщі так.

Прикладіть іншу мовну модель, наприклад, країн Балтії. Знову до вас з доріканнями? А ви їм носом тицьніть, у яких країнах це працює.

Ні, нашому Міністерству треба всіх надурити. Нашим депутатам, як завжди, немає коли вникнути в суть. Вирішили всім догодити, схрестити вужа з носорогом, і сусіднім країнам вклонитися, і українцям рота заткнути. В результаті втулили всупереч рішенню Конституційного суду вкрай шкідливе для України «навчання мовами меншин», сюди ж приліпили і вивчення мов меншин, і мовну модель якусь ліву зліпоцяли, схрестивши навчання з вивченням. Намутили таке, що чорт ногу зламає. В результаті нікому не догодили. Власний народ злий, сусідні країни сердиті.

Та догодіть уже нарешті комусь одному – своєму народові догодіть! Всім ніколи не сподобаєтеся все одно. Своїм хоча б сподобайтеся.

Перепишіть к чортам собачим ту 7 статтю про «Мову освіти». Напишіть так, як давно роз’яснив Конституційний суд, так, як просили напочатку: Навчання – українською мовою, мови меншин – можуть вивчатися, і прикладіть схему, як саме вивчатися: чи як у Польщі, чи як у країнах Балтії, чи як у Канаді.

Е-е-е-е! Спробуйте тільки знову двомовність пхати і знову якісь схрещені експеррименти тулити. Ми всі за Вами слідкуємо. Зробіть уже нарешті по-людськи, а не через задницю. Для України зробіть. Так, по-людськи, це важко. А ніхто й не казав, що будувати сильну країну буде легко.

Джерело: Лариса Ніцой

2 КОМЕНТАРІ

  1. Прислухайтеся , адже розумна пропозиція , чому на чужих вся увага , своїм нерозуміння .Ми в Україні хай і не всі належимо до корінної нації, але ж – громадяни
    саме України.

Comments are closed.