Лариса Ніцой, письменниця

А знаєте, друзі, що мене цікавить у ситуації з Дроздовим? Чи зможе Дроздов чи будь-хто інший ВОСЕНИ поперти зі студії російськомовного гостя, коли повернуться дєпутатікі і ухвалять розпіарений законопроект 5670-д про мову, у якому сказано в ст1, п. 2: «Статус української мови, як єдиної державної, не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин».

У першу чергу, я питаю у тих відомих письменників, акторів, діячів, які безумовно підтримали законопроект і агітують за нього, називаючи «найкращим проукраїнським».

Бо в мене, наприклад, є умова:
1. Зняти цей пункт.
2. Повносити правки в статтю «Мова освіти».
3. Познімати суцільні посилання і оглядочки на законопроект про меншини.

– Ой, пані Ларисо, вам же сказала «громадськість», що цей пункт неважливий. Його можна і прибрати, що ви знову…

Якщо це так, то скажіть мені, друзі, чому ці «обіцялкіни» ще в законопроекті 5670 вислухали критику ст1, п2 , пообіцяли виправити – і перетягли його у законопроект 5670-д.

Чому ці «обіцялкіни» вислухали знову зауваження до цього пункту уже в законопректі 5670-д на засіданні комітету культури ще перед реєстрацією законопроекту у Верховній Раді, знову сказали, що цей пункт неважливий і його можна прибрати – і зареєстрували у ВРУ з цим пунктом.

Мабуть для того за нього вчепилися зубами, щоб злегка так махати ручкою і казати вам: «Ой, цей пункт неважливий, його можна і прибрати. То популісти обурюються, бо собі піар роблять, не слухайте їх».

А ви вірте, друзі, вірте лагідним посмішкам, спокійним голосам. Тільки… мудрі люди вчаться на чужих помилках, а не на своїх. Якщо ви мудрі, то навчитеся на моїх помилках. Я вірила – мене надурили. На мені вчіться.

Отже, у мене тепер до всіх людей питання, не тільки до знаменитостей. То чи зможе Дроздов вигнати зі студії російськомовного гостя, якщо буде прийнятий законопроект 5670 чи 5670-д із пунктом 2 «Статус української мови як єдиної державної мови не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин»?

Джерело: Larysa Nitsoi