Лариса Ніцой, письменниця

– Вот нє нада нам мову законамі навязивать і заставлять. Єслі би мова била канкурєнтная, ана би сама сєбє і бєз законав путь пралажила. Вмєста законав лучшє саздайтє карнкурєнтний прадукт, а патом пагаварім.

Дорвалася до цивілізації – увімкнула телевізор. Поклацала канали, може на якийсь фільм натраплю. Не знайшла. Зачепилася за канал М1. Ну-ну, чим тепер народ годують?

Співає російською пацик на яхті. Море в різних ракурсах:
Сєводня я па тєбє скучяю,
А завтра тєбя забиваю апять
Мнє очєнь трудна с табою іграть…

За ним наступний пацик – нічна вулиця в кадрі:
Я прамок,
А ти мєня хватала за бок…

За ними дєвачка качається в якійсь слизоті по підлозі, одяг прилип до тіла:
Я вдихаю тєбя спална
Етай ночью я табой завісіма..

Англомовний хлопець в білій кімнаті поспівав. Група підтримки у цей час абстрактно калякала білі стіни, які під кінець пісні стали схожі на листочок для розписування ручок у магазині канцтоварів.

Знову група прострибала і дівчина на фоні вже цегляної стіни:
Как твой вдох на мой памєнять
ми вмєстє будєм что-та рєшать..

Хотіла вже вимикати, аж тут українська пісня. Юля Думанська. Не знаю такої дівчинки, ану ж гляну. Ніжний голосочок і романтична співана історія на фоні такого ж романтичного сюжету. Красиві кадри, красиві люди. Красиві продумані елементи і деталі.

За Юлею знову якась російськомовна чувирла на сіні обмазана блискучою олією лежить і сама себе гладить.

– Ви сначяла канкурентний праадукт сааздайтє!

Конкурентний з чим? З чим змагатися? Та в нас кожен українець, їдучи в трамваї, чи сапаючи на городі, може скласти таке високе мистецтво «я прамок, а ти хватала мєня за бок». І кожен може зняти море на задньому плані, стіну, чи обмазатися олією – дайте камеру і день тренування. Оцьому «канкурєнтний праадукт» створювати? Це все одно, що поставити Карузо біля отари бекаючих баранів і сказати йому, щоб створив оцьому беканню «канкурєнтний прадукт». Навіть якщо уявити, що він створить, як гадаєте, оцінять? Оце така ситуація і з українцями, як з «Карузо».

Коротше, люди. Вони будуть нам втирати ще довго, що українці не такі, не спроможні, і що в нас нічого немає. «Нєту укрАінскава праадукта, канкурєтнава, штоби заполніть ефір».

Закон, закон і ще раз закон. У нас і своїх дівчат і хлопців, оголених і одягнених, в олії і без, вистачає для кліпів і для творчості.

Джерело: Larysa Nitsoi

1 КОМЕНТАР

  1. Згодна, абсолютно! дуже тяжко вибратися з болота без підтримки…. Там є агресивна пропаганда…а ми маємо бути толерантними….бо чуть що….націоналистами називають!!! З вашим прізвищем Ніцой, легше бути наполеглевої у своїх поглядах!!! Дякуємо!

Comments are closed.