Лариса Ніцой, письменниця

Привіт, друзі. Я тут розклала перед собою три законопроекти про мову і знову дивуюся. Може ви мені підкажете, як таке може бути…

На секунду відволічіться і уявіть собі, що Ви стоїте біля прилавка. Перед вами три пари взуття. Гарне взуття, середнє взуття і найгірше взуття. Коштують однаково. Мабуть моє питання буде нерозумним, але все ж запитаю, яку пару взуття Ви виберете? Дайте вгадаю. Невже найкращу пару?

Тоді скажіть мені таке. Перед вами лежать три законопроекти про мову. В одному гарна стаття про мову освіти. В другому трішечки гірша стаття про мову освіти. В третьому – найгірша стаття про мову освіти.

Якщо б ви з трьох законопроектів «ліпили» один. І вам треба було б обрати одну з трьох статтей про мову, яку б ви обрали? Невже знову найкращу?

Ви не вгадали. В спільний Законопроект про мову, уже в свіженький законопроект, в той, що ДООПРАЦЬОВАНИЙ – увійшла НАЙГІРША стаття про мову. Їх є три. Взяли найгіршу. Не вірите? Дивіться самі.

Блакитний колір – правильно. Жовтий – неправильно (бо суперечить рішенню Конституційного суду). Вони взяли в новий законопроект оте все, що жовтим кольором. Можете перевірити самі: заходите на сайт ВРУ (даю посилання), внизу сторінки скачуєте законопроект, відриваєте ст. 17 і дивитеся – слово в слово найгірша стаття.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61994

Поясніть мені, як таке може бути? Як можна було серед кращих варіантів вибрати найгірший і втулити це в Закон для всього народу, для всієї країни на роки….

На прохання читачів даю прізвища: Подоляк, її юристка Регейло, Шамайда, Оснач, Матис, Княжицький і всі члени комітету культури, які за це проголосували і з цим погодилися. Ага, ще ходила до Березюка, з проханням вилучити в ст.1 пункт 2 (Про Статус української мови, який не може звужувати потреби меншин) ще до того, як зареєструють у Верховній раді. Не вилучив. Питайте в них, хто їм дав таке замовлення. Може назвуть…

Джерело: Larysa Nitsoi 

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.