Лариса Ніцой, письменниця

Оскільки владі конче треба протягнути Законопрект про мову 5670д, то передчуваю, скоро буде підтягнута важка артилерія у вигляді меншин і Ко.

Пам’ятаєте, як у радянському фільмі «Службовий роман» модна секретарка Вєрочка питає у старомодної начальниці Людміли Прокоф’євни, як тій чобітки. Начальниці чобітки не подобаються. З цього секретарка робить висновок, що чобітки гарні.

Цей трюк використовують в нашому суспільстві для маніпуляцій. Раз московити кажуть, що ця річ в Україні погана, значить ми автоматично її сприймаємо гарною. Останнім часом московити це розкусили і замінили себе мешинами. І українці реагують пиблизно так: раз меншини сварять – значить треба брати, річ гарна.

Насправді, під таким соусом нам підсувають чорті й що. Нам запускають московитів чи меншини. Ті волають на всю країну і всю Європу проти. В результаті ми хапаємо «нє глядя» те, на що вони волають.

Так ми «відхопили» Закон про освіту, у якому державна мова опущена до рівня меншин і поставлена в один ряд з мовами меншин «Навчання мовами меншин поряд з навчанням державною мовою». Замість того, щоб почитати і вникнути, що для України це дуже шкідлива норма, ми слухали волання меншин і казали: раз вони волають, значить законопроект гарний, і переживали, щоби влада якнайшвидше його ухвалила.

Замість читати, замість вникати, замість приміряти на себе, ми оцінили законопроект по шкалі волання меншин. Чим вищі децибели їхніх волань, тим кращий на нашу думку законопроект.

Отже, повертаємося до законопроекту 5670д. Чекаю не дочекаюся, коли ж буде задіяна ця ж технологія, що із законом про освіту. Уже його всі відомі люди похвалили, кого можна було насмикати, пора запускати важку артилерію:

  1. Десь має вигулькнути Медведчук і сказати щось погане про Законопроект 5670д
    2. Мають вигулькнути меншини і заволати теж погане на проект 5670д
    3. Московитам уже можна не вигулькувати, лише диригентською паличкою махати з-за спин.

І все. Народ, як та Вєрочка із фільму, скаже: «О, Медведчук рокритикував, меншини розкритикували, московити теж помахали проти – значить річ хороша, НАДА БРАТЬ».

А нам повинно бути байдуже, вони за чи проти. Байдуже. Лише читати і думати про власну вигоду і власну країну.

Джерело: Лариса Ніцой