Лариса Волошина, блоґер

Теза, що героя з Савченко зробили ми – беззмістовна. Як і промови Савченко про порятунок держави за допомогою кривавого перевороту.

Герой – це не людина. Герой – це вчинок. Джозеф Кемпбел говорив, що міф – це системна організація фантазії про цінності даного суспільства. Здорове суспільство героєм називає не людину, а те, що вона робить у хвилини суспільної небезпеки. Саме тому американці носяться з кожним пожежником, який когось героїчно врятував. Більше того, вони таскають по ефірам будь-якого жебрака, який зупинив в метро самогубця, і їх не бентежить, що той «безхатченко, п’яниця, який сам у всьому винен».

Савченко тоді і Савченко зараз – це різні міфи про героя і антигероя. Герой – це завжди про цінності. Наші з вами цінності. Якщо не хочемо бути бовдурами, якими маніпулює Кремль, треба засуджувати сьогоднішні вчинки Савченко, її антицінності, але те, що ми шануємо сміливців, які борються в путінських буцегарнях – це не про Савченко. Це про нас. Не хочете бути лохами, яких використав Пу, згадайте, що саме зараз голодує Володимир Балух. Його героїчний вчинок не має випасти з нашої уваги, тільки тому, що теж саме колись чи то зробила, чи то імітувала Савченко.

Джерело: Лариса Волошина