Лариса Ніцой, письменниця

Кожен Новий рік в Україні починається з Дня народження провідника українців Степана Бандери. Його день народження припадає на 1 січня, і це дуже символічно.

Коли в радянські часи в кожному з нас убивали Бандеру, то в моїй уяві поставав образ гицеля, озброєного до зубів автоматами, пістолетами і ножаками, з яких крапає свіжа кров. Він підступно вривається в хати німих від жаху українців і перерізає їм горла, не жаліючи діток.

Яке ж було моє потрясіння, коли я дізналася, що це був інтеліґентний чоловік, освічений, розумний, який нікуди не вривався з ножаками, провів частину свого життя в тюрмах (в тюрмі польській, бо казав полякам, що потрібна самостійна Україна) і концтаборах (концтаборі німецькому, бо казав німцям, що потрібна самостійна Україна), а після війни жив за кордоном як цивілізований європеєць, по образу їхньому, не виділяючись серед них «бандитською зовнішністю».

Чому ж нам впарювали (раніше був брак інформації) і впарюють досі (в епоху інформаціїного віку це якесь середньовіччя) образ бандита?

Тому, що Бандера ГОВОРИВ. 

Його слова могутніші, ніж зброя. Ніякі ножаки і автомати з пістолетами не могли зрівнятися з його СЛОВАМИ.

Його голос не був могутнім голосом Левітана чи Паваротті. Але кожне слово, сказане Бандерою, було атомним вибухом.

ВОНИ боялися СЛІВ.

Влада нашої незалежної держави, яку вимріяв Бандера, ВРУ, президент, на вимогу українців, на виклик часу, на наполягання «Свободи» ухвалила рішення відзначити 110 річницю з дня народження Бандери 1 січня 2019 на ДЕРЖАВНОМУ рівні.

Відзначила?
На ДЕРЖАВНОМУ рівні?

Які заходи провели ОДА, РДА? Може в школах міністерство освіти скинуло вчителям якусь рекомендацію, сценарій? Щоби вчителі згадали українського Провідника перед канікулами?

Відзначте кожен, сам собі, день народження великого українця. В пам’ять про нього ПОСЛУХАЙТЕ ЙОГО ГОЛОС.

ПОЧУЙТЕ його СЛОВА.

Виступ Степана Бандери тут:

Джерело: Лариса Ніцой