Лариса Ніцой, письменниця

Місто Чорноморськ Одеської області і досі керується в роботі Законом Ківалова-Колесніченка.

Відповідний лист написав відділ освіти на доручення міського голови.

«Мережа загально-освітніх шкіл за мовами навчання в місті Чорноморськ формувалася і продовжує змінюватися на підставі вимог ДІЮЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА та з метою забезпечення права громадян міста Чорноморськ на отримання освіти державною мовою і регіональними мовами або мовами меншин (відповідно до статті 20 закону України «ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ»…)

Доводжу до відома Голови міста Чорноморськ, що Закон про засади державної мовної політики, який в народі називається Законом Ка-Ка, або ж Ківалова-Колесніченка, за який ці вороги отримали від раші медальки, уже як півтора року (на момент написання листа – рік) не діє в Україні. Цей закон скасовано Конституційним судом як неконституційний. І Україна керується уже іншими законами.

Чи є смисл звертатися з цим кричущим фактом до Міністра освіти Гриневич? Немає. Я зверталася упродовж трьох років з подібними ситуаціями. Знаєте, які відповіді отримувала з міністерства освіти? Що заклади освіти формує місцева влада, тож усі питання до них.

Впродовж останніх трьох років я зверталася до Президента Порошенка, який мав найбільшу фракцію в парламенті, щоби вплинув на Гриневич та ситуацію з мовою в освіті. Натомість Президент підписував усі закони, які Гриневич, узгоджено з президентом просувала через ВРУ, у тому числі через його найбільшу фракцію, а потім клали йому на підпис і він їх підписував.

Сьогодні прийшов новий президент Зеленський, який виніс мову за дужки. Зеленський не вирішуватиме це питання, як не вирішував Порошенко.

Поясніть мені, люди, Вам же важлива мова, я знаю.

Поясніть, як мені далі боротися за мову, коли ви того, хто підтримував Гриневич і не вирішував питання мови, ви назвали патріотом, і обираєте його депутатом до ВРУ. А того, хто виніс мову за дужки, ви обрали президентом.

Ні перший питання мови не вирішив, ні другий питання мови не вирішуватиме, але ви обох їх підтримуєте.

Але ж ви і мене підтримуєте і кажете: «Пані Ларисо, ви ж лише не здавайтеся»…

Я в ступорі, якщо чесно.

Джерело: Лариса Ніцой