Лариса Ніцой, письменниця

Скільки б ми не перераховували різних законів, де вказується на обов’язковість української мови в державних установах, органах влади, тощо, новий закон про мову, НА ЖАЛЬ, дозволяє бажаючим не говорити українською і має щілини для таких українофобів.

Неодноразово ми з науковцями та активістами вказували на ці щілини, але замість недоліків були піддані критиці саме ми.

Отже, де щілина для Рабіновича і Мураєва, яка дозволяє їм не говорити українською. Щілина звучить так.

Ст. 12, пункт 2. У разі якщо під час засідання, заходу або зустрічі використовується інша мова, ніж державна, має бути забезпечений переклад державною мовою.

От Рабінович і Мураєв і є оті «У РАЗІ ЯКЩО».

Чому було не написати «у разі, якщо засідання ПРОВОДИТЬСЯ з ІНОЗЕМЦЯМИ і звучить інша мова, має бути забезпечений переклад державною».

Така щілина є ще в статті 16.п.2. «З ОСОБОЮ, яка не розуміє державної мови, працівник органу правопорядку … може спілкуватися мовою, прийнятною для сторін, а також за допомогою перекладача».

Неодноразово питала в Княжицького – голову комітету культури ВРУ й ідеолога Закону, ХТО ТАКІ ТІ ОСОБИ, які не розуміють української? Якщо це іноземці, то так і напишіть «з іноземцями, які не розуміють української мови…»

Княжицький навідріз відмовився виправляти «особи» на «іноземців». І критикував мене на ТБ. Питав в ефірі: «Пані Ларисо, як ми дізнаємося, що то іноземці, вони що паспорт на лоба повинні наклеїти. Не доходьте до абсурду, пані Ларисо».

Поки що абсурд ми маємо у Верховній Раді і Закон його не усуває.

Я й Порошенка неодноразово закликАла розібратися, у нього ж був цілий департамент юристів, бо буде БІДА. Мене сварили, що критикую. Обзивали і казали, що я піарюся. Як шкода, що українців у школі не вчать прораховувати свої кроки хоча б на два-три вперед і недоліки бачити наперед.

Є плюс у даній ситуації. Добре, що ті щілини вилазять УЖЕ і стають явними. Треба не сваритися. Не можна й заплющувати очі. Треба збирати недоліки, а з часом ухвалити правки. Коли? Не знаю. Ми проґавили таку можливість ще за попередньої влади. Будемо чекати наступного шансу.

Джерело: Лариса Ніцой