Лариса Ніцой, письменниця

Тимошенко порадила Зеленському не виконувати Рішення КСУ? Усі накинулися на неї, як вона могла.

Шановні журналісти і всі українці. А як ви можете порушувати ДВАДЦЯТЬ років рішення Конституційного суду? Ви – суцільні порушники.

14 грудня 1999 року Конституційний суд України вирішив, 1) Що українська мова – це ОБОВ’ЯЗКОВИЙ засіб спілкування як для влади, так і у всіх публічних сферах. 2) Що все НАВЧАННЯ – українською, а мова меншин може ВИВЧАТИСЯ.

ДВАДЦЯТЬ років у нашій країні порушується це рішення КСУ.

Чому ви нічого не сказали Сюмар, що закони про квоти на телебаченні, які дозволяють (ст. 7) у студії (публічниій сфері) говорити неукраїнською мовою – це порушення Рішення КСУ?

Чому Ви нічого не сказали Гриневич, що вона просунула Закони про освіту, які порушують рішення КСУ. В її Законах написано, що меншини і корінні народи можуть НАВЧАТИСЯ своїми мовами, а в рішенні КСУ чітко сказано: НАВЧАННЯ – українською, а мови меншин і корінних народів – вивчаються.

Чому ви нічого не сказали Парубієві, який в порушення рішення КСУ відкрито агітував за НАВЧАННЯ мовами меншин і казав, що не можна писати так, як написано у рішенні КСУ? Не можна писати: Навчання – українською, мови меншин – вивчаються.

Чому ви нічого не казали Подоляк, Княжицькому, Співаковському, які на всіх комітетах ігнорували рішення КСУ і закликали підтримати норми в супереч рішенню КСУ.

Чому ви не сказали Гройману, що законопроект про СЕРЕДНЮ освіту, який він просунув з Гриневич до ВРУ, так само порушує Рішення КСУ. В Рішенні сказано, що розвиток української мови ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ, а розвиток мови меншин – ГАРАНТУЄТЬСЯ. У Законі про середню освіту Гройсмана і Гриневич – навпаки. ЦЕ суперечить рішенню КСУ.

Чому ви мовчали і нічого не казали Порошенкові, який отримував на підпис ці всі закони і в порушення Рішення КСУ їх підписував, хоча мусив би, як гарант Конституції і рішень КСУ, завернути на виправлення.
Чому ви всі мовчали тоді?

Чому ви всі не кажете Медведчукам, Мураєвим та іншим опо, що вони порушують Рішення КСУ ?

Чому ви всі не кажете чинному президентові Зеленському, що він подвійно порушує Рішення КСУ і говорить у і в публічному просторі, і як влада НЕУКРАЇНСЬКОЮ.

Чому ви всі не кажете, що вони кримінальні злочинці, які порушують Кримінальний кодекс України статтю 382, у якій є покарання за невиконання Рішення КСУ – це штрафи і навіть позбавлення волі.

Чому ви всі, коли я криком кричала, що порушується рішення КСУ – ви всі зробили з мене опудало, ненормальну. ДВАДЦЯТЬ років Рішення КСУ порушується владою і вами.

Чому ВИ порушуєте Рішення КСУ?

Прозріли?

Я рада. Справді, рада, що прозріли.

Лише, перш, ніж критикувати когось, спочатку виправіться САМІ. Припиніть ігнорувати Рішення КСУ від 14 грудня 1999 року, ніби його не існує. Очистіть свою совість і вимагайте повиправляти всі закони у відповідність до цього Рішення КСУ, яке ви замовчували, і які понаприймали всупереч цьому рішенню.

Але знаєте, що найсумніше? Частина українців виллють одразу тони лайна і кричатимуть, щоб не чіпали ці закони, хай буде порушення КСУ, бо депутати зроблять ще гірше. І будуть праві. Бо справді, зроблять ще гірше. А винним буде не той, хто зробив гірше, а той, хто кричав, що треба дотримуватися Рішення КСУ.

То про що це я? Про відчай.

Джерело: Лариса Ніцой