Глава російського МЗС вчергове натякнув, що Кремль Крим не поверне

Тему України штучно зробили каменем спотикання між Росією та Заходом. Про це заявив скандальний міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров, зауваживши, що Росія поважає територіальну цілісність України, але в межах, що склалися після так званого референдуму в Криму. Про це він сказав під час щорічної прес-конференції 15 січня, передає Українська правда

«Ми продовжуємо поважати територіальну цілісність України в тих кордонах, які склалися після референдуму в Криму і після возз’єднання Криму з Російською Федерацією», – сказав він.

За словами Лаврова, Захід штучно додає масштабу темі України: «Україна – це тема, яка досить штучно робиться набагато масштабнішою, ніж вона того заслуговує, і розглядається як камінь спотикання між Росією та Заходом. Вважаю такий підхід помилковим, абсолютно політизованим».

На його думку, якби країни Заходу зосередилися на виконанні Мінських угод, то «криза» давно була би врегульована.

«Наші західні колеги з Європи та США, ми знаємо це з бесід, прекрасно розуміють тактику, яку нинішні українські керівники здійснюють щодо Мінських домовленостей. Вони прекрасно бачать, що українські сусіди як і раніше намагаються спровокувати силову фазу цього протистояння і тим самим відвернути увагу від того, що саботують мінський комплекс заходів», – підсумував глава російського МЗС

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Сєргєй Лавров звинуватив Україну в порушенні Будапештського меморандуму. Мовляв, після Євромайдану Київ заохочував «расистські, неонацистські, ксенофобські тенденції». Водночас Лавров наголосив, що Росія не погрожувала ядерною зброєю Україні та не застосовувала її, таким чином, на його думку, виконуючи вимоги Будапештського меморандуму.

Як нагадав посол України в Австрії Олександр Щерба, згідно пунктом 1 Будапештського меморандуму, Росія зобов’язувалася поважати кордони України, чинні на 1994 рік, – тобто включно з АРК.

Тим не менш в лютому 2014 року російські спецпризначенці захопили та блокували Верховну Раду Криму та Раду Міністрів Криму. 16 березня 2014 року на українському півострові під наглядом російських військ провели так званий референдум про приєднання до Росії, після чого Москва включила Крим до свого складу.