Українському екс-прем’єру інкримінують розкрадання 280 млн доларів

Колишній Прем’єр-міністр України Павло Лазаренко намагався укласти угоду з урядом США на умовах «50 на 50» у рамках справи про незаконне виведення 280 мільйонів доларів з України. Про це повідомив заступник Генпрокурора України Євген Єнін, передає УНН.

«За наявною у нас сьогодні інформацією юристи Лазаренка вже пропонували американській стороні укладення угоди, водночас умови «50 на 50» не є прийнятними ані для уряду США, ані для України, звідки ці гроші були вкрадені», – сказав він.

З його слів, йдеться про пропозицію слідству, за якою Лазаренко був готовий виплатити уряду США лише половину із суми у 280 млн доларів, яка йому інкримінується.

Американська сторона прогнозує, що рішення суду першої інстанції щодо повернення коштів можна очікувати вже наприкінці цього року. Єнін не виключив, що рішення суд може ухвалити у грудні 2017 року – лютому 2018 року.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Павла Лазаренка через розкрадання державного майна в особливо великих розмірах ще в 1998 році.

Раніше екс-заступник Генпрокурора Микола Обіход повідомив, що йдеться про 280 мільйонів доларів, що були арештовані на рахунках у Ґернсі, Антиґуа, Ліхтенштейні, в литовських та деяких швейцарських фінустановах. Потім їх іще раз арештували органи американської юстиції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ