Мішель Платіні був призначений президентом УЄФА в 2007 році і пропрацював на цій посаді 8 років

Колишнього президента УЄФА Мішеля Платіні взяли під варту. Він перебуватиме під арештом у французькому Нантерре. Про це повідомляє французьке видання Mediapart.

Платіні взяли під варту 18 червня в приміщенні Управління антикорупційної діяльності судової поліції. Рішення ухвалено у рамках розслідування корупції за вибір Катару як місця проведення Чемпіонату світу в 2022 році.

Нагадаємо, Мішель Платіні був призначений президентом УЄФА в 2007 році і пропрацював на цій посаді 8 років. У 2015 році арбітражна палата комітету з етики ФІФА дискваліфікувала француза на 8 років, а за рік термін був скорочений до 4 років.

Як відомо, правоохороні органи США та Швейцарії багато років розслідують кримінальну справу проти вищих посадовців ФІФА за звинуваченнями в корупції, шахрайстві та відмиванні грошей. Один з епізодів стосується надання прав проведення Чемпіонатів світу з футболу 2018 та 2022 роках Росії і Катару.

Як з’ясували державні правоохоронні служби та розвідки кількох країн, первинне рішення про надання Росії прав на ЧС-2018 ухвалил на таємній зустрічі в Москві ще в 2005 році.

Згідно з розслідуванням британського видання The Sunday Times, Катар таємно заплатив ФІФА $880 млн за право проведення ЧС-2022