Поки незрозуміло, чи матиме документ юридичну цінність

Каталонія де-юре проголосила незалежність від Іспанії. Відповідний документ підписали глава регіону Карлес Пучдемон та інші регіональні урядовці, передає Reuters.

«Ми закликаємо всі держави і міжнародні організації визнати Каталонську республіку незалежною і суверенною державою», – йдеться у документі.

При цьому агентство зазначає, що поки незрозуміло, чи матиме документ юридичну цінність.

Нагадаємо, 10 жовтня Пучдемон звернувся до регіонального парламенту в Барселоні із закликом відкласти голосування за проголошення незалежності на кілька тижнів заради діалогу з Іспанією.

Водночас уряд Іспанії відхилив заклики Пучдемона до переговорів. Заступник прем’єр-міністра Іспанії заявив, що Пучдемон «не знає, де він і куди він прямує».

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой планує провести надзвичайне засідання кабінету міністрів для обговорення наступних кроків уряду.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що іспанська поліція застосовувала ґумові кулі проти прихильників відокремлення регіону. Відповідно до інформації служби охорони здоров’я, 893 особи звернулися по медичну допомогу через травми, що їх зазнали під час сутичок з поліцією.

Голосування відбувалося з численним порушенням демократичних процедур.

2 жовтня каталонський уряд відзвітував, що за незалежність регіону від Іспанії на референдумі, що відбувся 1 жовтня, проголосували 90% виборців, які прийшли і змогли проголосувати. Щоправда, голосування відбулося з суттєвими порушеннями процедури.

Водночас прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

У Європейській комісії заявили, що не визнають референдум про незалежність, який відбувся у Каталонії. Речник ЄК уточнив: якщо Каталонія відокремиться від Іспанії, регіон опиниться за межами Євросоюзу.

В МЗС України повідомили, що офіційний Київ не визнає легітимність референдуму в Каталонії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ